Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ric Ocasek: Označení "zvíře" mu neodpárali ani po rozvodu s Pavlínou Pořízkovou

Soukromí Rica Ocaseka
Soukromí Rica Ocaseka
Zdroj: profimedia
Soukromí Rica Ocaseka

V Americe je Ric, správně Richard Ocasek (70), známý jako nadprůměrně dobrý rocker – jeho skupina The Cars si vysloužila pevné místo v dějinách tohoto žánru. Pro nás je ovšem daleko zajímavější, že si Ric vzal Pavlínu Pořízkovou a že s ní skoro 30 let šťastně žil!

Po celou dobu trvání manželsví byli označováni za „krásku a zvíře“, Pavlína je krásná žena, úspěšná modelka, Ric je hudebník, kterému na vzhledu nezáleží. Pro Rica šlo už o třetí manželství, ale tentokrát se „strefil do černého“. Hubený čahoun svým příjmením Ocasek (vyslovujte Ou­kejsik) jednoznačně prozrazuje své kořeny. Do USA se z Čech vystěhovali už jeho prarodiče, takže Ric je Američan jako řemen.

Zřejmě je také člověk spravedlivý – každé ze svých tří žen totiž „nadělil“ dva syny. Očividně však to správné místo pro sebe našel až po boku Pavlíny Pořízkové, rodačky z moravského Prostějova. Brilantní modelka, herečka a spisovatelka také podle všeho drsného rockera trochu zkrotila, takže se jim spolu žilo náramně.

Sňatek půvabná Češka rozhodně neuspěchala: s Ocaskem se při natáčení klipu pro The Cars seznámila už v roce 1984, ale své sladké Ano mu řekla teprve o pět let později. Jejich osmadvacet let trvající manželství bylo na poměry amerických celebrit přímo neuvěřitelné, mluvilo se o nich jako o „lidech 19. století“. Oba stáli pevně a s láskou při sobě. Když byla Pavlína nařčena z přílišné náklonnosti k moderátorovi jedné TV show, šli věc do televize vysvětlit oba manželé společně.

Skupina The Cars se rozpadla rok před sňatkem slavného páru. Ric pak nějaký čas zkoušel sólovou dráhu, vydal několik alb, ale velký zájem nevyvolal. Mnohem úspěšnější byl jako producent, vydával vše od irského folk­punku po album skupiny Weezer, na kterém také sám hrál.

Zklidněný muzikant má dnes čas na psaní básní, povídek a pohádek i na spolupráci s poněkud netypickými partnery – tak třeba spolu s hercem Johnem Malkovichem vytvořil album Like a Puppet Show. „Ale hlavně chci mít konečně čas na děti a vnoučata,“ říká. „Kdo ví, jak dlouho tady ještě budu…“

Pavlína s Ricem a syny

TAK ŠEL ČAS

1949 - Narodil se 23. března v Baltimoru.

1971 - Zakládá neúspěšnou folkovou skupinu Milkwood. Živí se hrou v akustickém duetu.

1976 - Založena skupina The Cars.

1988 - The Cars se přátelsky rozešli, ale občas spolu hrají dodnes.

1989 - Svatba s Pavlínou Pořízkovou.

2015 - Věnuje se výtvarnému umění a psaní.

2018 - S Pavlínou se po 28 letech v dobrém rozešli.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky