Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krasobruslařka Katarina Witt: Dostávala drahé vozy a nabídky luxusního bydlení

Katarina Witt
Katarina Witt
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Katarina Witt je krasobruslařská legenda, která na přelomu 80. a 90. let minulého století ovládla téměř každé ledové klání.

Zrozena pro úspěch

Roku 1965 se nedaleko Berlína ve městě Staaken narodila Katarina. Mimo ohromný pohybový talent, který dokázala naplno zúročit na ledě a zařadit se mezi nejúspěšnější krasobruslařky světa, dostala do vínku i mimořádnou krásu.

Dvakrát získala olympijské zlato, čtyřikrát se stala mistryní světa a šestkrát vybojovala titul mistryně Evropy. Poprvé zakusila Katarina dril na sportovní základní škole a pod vedením přísné trenérky Jutty Muller. Úspěch ji provázel od útlého věku, spoustu času strávila na exhibicích po USA, propadla lední revue a s olympijským vítězem Brianem Boitanem excelovala v show "Witt and Boitano Skating". V roce 1995 byla uvedena do Síně slávy krasobruslení a v roce 2008 pověsila svou sportovní kariéru na hřebík.

Černý puntík

Katarina žila v době, kdy se dělila historie. Jako většina sportovců, politiků a známých tváří byla téměř neustále v hledáčku východoněmecké tajné policie Stasi. Než aby přitížila své rozjeté kariéře a upadla v nemilost, přiznala barvu a zveřejnila značnou část dokumentace, kde dokázala, že přijímala luxusní vozy a využívala jedinečné nabídky k bydlení.

Má co ukázat

V roce 1998 neodolala lákavé nabídce z Playboye a nafotila sérii fotek, kde ukázala maximum ze svých pověstných půvabů. Její zralá krása způsobila stejnou kalamitu jako číslo s Marilyn Monroe a do posledního výtisku se vyprodalo. Dodnes se Katarina právem řadí mezi nejkrásnější sportovkyně světa.

A co dál?

Ke krasobruslení bude mít vždycky blízko, je to její životní láska. Komentuje, příležitostně hraje, obchoduje s uměním, věnuje se charitě a naplno využívá svého jména.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky