Míša Kuklová je snad nejpozitivnějším člověkem na světě. Poslední měsíce ji zlobilo hlavně zdraví, ale ona nevěší hlavu. „Víc než rodiče, mě vychovala společnost. Za to, že mám sílu se smát, i když se mi chce brečet, hrát, i když cítím bolest a jít dál s optimismem a vírou, ať se mi v životě děje cokoliv, vděčím vám, lidem,“ napsala herečka na svůj Instagram.

Nádor jí před nedlouhou dobou neodhalil mamograf ani sono. Ona přesto cítila, že něco není v pořádku. „Nevím přesně jak dlouho, ale možná tři roky, jsem cítila změny v citlivosti prsu, až o dost později jsem objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, žádná bulka,“ svěřila se.

Kuklová musela absolvovat několik vyšetření

„Dohodla jsem se na biopsii pro klid duše mé i lékařek. Nález byl pozitivní. Nádor byl vidět až na magnetické rezonanci a byl velký. Díky tomu jsem podstoupila operaci obou ňader a odebrání dvanácti uzlin. Když vše dobře půjde, jen se zařadím mezi ženy, co mají silikony,“ pokračovala Kuklová, která vše bere s nadhledem.

„Léčbu mám zatím pouze hormonální. Poselství, které chci sdělit je, že mamograf je důležitý, zachytí většinu nádorů a včas, ale samovyšetření a vnímání, co nám tělo říká, nepodceňovat. Kdybych věděla, co vím dnes, přišla bych dřív,“ nabádá veřejnost.

Situaci se snaží brát sportovně

Nutno podotknout, že i po tak velké zátěži vypadá herečka pořád skvěle. „Odpočinek asi udělá svoje a hlavně věřím, že ta nemoc, co mě pojídala, je pryč,“ svěřila se portálu expres.cz. Postavičku má teď jako lusk a nikdo by neřekl, že si herečka prošla něčím takovým.

„Jím opravdu jen maličko a myslím si, že každé kilo navíc vzhled velmi ovlivňuje. Nejsem člověk, který by trávil čas cvičením, trávím ho prací a celodenní činností, což také musí hodně pomáhat. Myslím si, že nejvíc platí zdravá strava a disciplína v jídle,“ popsala Kuklová svůj režim.

Je stále pozitivně naladěná

„Ale jsou dny, kdy taky vypadám ztrhaně. Teď mi pomáhá to vysazení a odpočinek,“ přiznala. Jak sama řekla, potřebuje se soustředit na svoje zdraví a syna. To je na prvním místě. I proto se rozešla se svým o mnoho let mladším partnerem.

Hlavní důvod jejího odchodu byl ale jiný. „Byli jsme spolu rok a půl a můj přítel byl mladší. To mě sebralo hodně. Už jsem měla mindráky, že je o téměř dvanáct let mladší než já. A dost jsem mu s tím dělala potíže,“ uvedla pro Expres.

V budoucnu bude mít nejspíše silikonová ňadra

„Říkala jsem si, proč chce být se mnou. Proč se stárnoucí ženou. Řekl mi, že bude mít ještě holčičku, a asi mu nedošlo, kolik mi je. Že se do dítěte nemůžu pustit. Nebo bych to neriskovala. To mi v hlavě hodně utkvělo, takže jsem ho jednou za čas od sebe měla potřebu odhánět, aby se mnou neztrácel čas a našel si mladou, krásnou, pohodovou a plodnou ženu. Co se mnou, že ano. I když byl úžasný,“ přiznala Kuklová, která muže svých snů nechala jít dál.