Když režisér John Hughes natáčel v roce 1991 snímek Kudrnatá holka, zřejmě ani netušil, jakou popularitu film získá. Dnes je z něj již kultovní záležitost, velké oblibě se těší i nadále. Příběh o tulákovi a příležitostném podvodníkovi, který společně se svou devítiletou dcerou Sue finguje dopravní nehodu, aby z vyděšené řidičky dostal peníze, si získal celý svět. Hlavně pak představitelka malé Sue, tehdy desetiletá Alisan Porter.

Pro herečku byla role zároveň jejím největším filmovým úspěchem. V následujících letech se Alisan objevila ještě v televizním seriálu, přednost však dávala divadelním prknům. Náhlá sláva však herečce pořádně zamotala hlavu. A stejně jako například Lindsay Lohan či Macaulay Culkin coby Kevin z filmů Sám doma i Alisan hledala útěchu u drog a alkoholu.

Alisan si lidé nejvíce pamatují z komedie Kudrnatá holka

„Byla jsem zoufalá a unavená životem. Měla jsem zlomené srdce a zjistila jsem, že to, co mi nevycházelo v minulosti, už vůbec nevychází. Ani trochu,“ nechala se kdysi podle webu Super.cz slyšet na svém blogu. „Čtyři roky jsem chodila na skupinové sezení, našla jsem si vlastního boha, k němuž jsem se modlila, meditovala jsem a vyspěla. Nepiju od 28. října 2007,“ napsala herečka velmi otevřeně.

Alisan se tak podařilo znovu najít smysl života a v roce 2012 se provdala ze herce Briana Autenrietha. Z jejich lásky pak vzešly dvě děti – syn Mason a dcera Aria. Štěstí v lásce však nebylo jediným úspěchem, který ji potkal. V roce 2016 ji totiž čekal velký comeback.

Prošla si závislostí na alkoholu a drogách

Tehdy se totiž Alisan ve svých pětatřiceti letech přihlásila do úspěšné pěvecké show The Voice. Při svém prvním vystoupení zaujala všechny čtyři porotce, ovšem nakonec se rozhodli pro tým Christiny Aguilery. Její pěvecký talent však všechny odzbrojil a Alisan nakonec desátou řadu soutěže vyhrála.

Do dnešního dne se věnuje hudbě, píše vlastní texty a je velmi aktivní na sociálních sítích. Z jejího Instagramu je rovněž patrné, že ve volném čase provozuje kurzy, ve kterých zájemce učí psaní textů a zpěv. Někdejší filmová hvězda tak všem ukázala, že se i přes všechny životní překážky dokázala znovu probojovat na vrchol a hlavně porazila své vnitřní démony.