Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dneska pár slov ke konkurenčnímu boji dvou soutěží krásy.

Dvě Miss se perou

Miss ČR má dvacetiletou tradici. Když Michaela Maláčová založila druhou soutěž krásy Česká Miss, vypadalo to, že nemá moc velkou šanci na úspěch. První ročník byl celkem nemastný neslaný stejně jako jeho vítězka Kateřina Smejkalová. Po vítězství Taťány Kuchařové na Miss World v roce 2006 se zdálo, že Miss ČR nemůže nic ohrozit. Jenže pak odešel dlouholetý prezident Miloslav Zapletal a nový majitel Jan Moťovský za záhadných okolností zmizel. A začalo se schylovat k pádu Miss ČR...

Kuchařová přišla o licenci

Nový lesk soutěži měla dodat právě Taťána Kuchařová, která se stala prezidentkou a která se rozhodla soutěž pozměnit a směrovat ji více k charitě. Toto rozhodnutí ji ale zřejmě teď stálo licenci na Miss World, kterou jí ke všemu vyfoukla právě Maláčová. „Jsem velice zklamaná postupem a změnou hodnot u zástupců Miss World. Fakt, že dali přednost komerčnímu směru před charitou, je velmi smutný. Tady se potvrzuje pravidlo, že peníze jsou na prvním místě,“ řekla k tomu rozladěná Kuchařová. Maláčová ale kontrovala: „Licence se nekupují jako rohlíky, ale přidělují. Miss ČR o ni prostě přišla a její zástupci by příčinu měli hledat v prvé řadě u sebe.“ Kdo má pravdu?

Jakou roli hrají peníze?

Jak už to tak bývá, pravda je tak trochu na obou stranách. Maláčová skutečně během šesti let dokázala z České Miss udělat respektovanou soutěž. Finále soutěže už výhradně vysílá naše nejsledovanější televizní stanice a program už má celkem slušnou úroveň. To se o posledním finále Miss ČR loni na podzim říct rozhodně nedá, byla to neskutečná nuda a šeď. Na druhou stranu výrokům Michaely Maláčové, že vůbec nejde o peníze, těžko někdo uvěří. Ve všech podobných soutěží o ně šlo a jde na prvním místě! Nebo nám chce někdo namluvit, že se všichni starají jedině o štěstí a blaho zúčastněných dívenek, které touží být královnou krásy?