Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Které celebrity letos poprvé oslaví Den matek? Některá jména vás překvapí

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (24)

Druhá květnová neděle se blíží a s ní tedy již tradiční oslava Dne matek. My jsme zapátrali a zjistili, kolik celebrit bude ten letošní svátek slavit se svými dětmi úplně poprvé. Některá jména vás zřejmě šokují, neb s těhotenstvím se dotyčné nechlubily. Zaměřte se také na jména dětí slavných, nad některými zůstává rozum stát.

Den matek je den, kdy se vzdává nebo by se měla vzdávat pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny a na mnoha místech po celém světě. Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvis, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku, konající se druhou květnovou neděli.

V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli a to od roku 1923 díky jeho velké propagátorce Alici Masarykové. Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami MDŽ, ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně, ale zůstává i MDŽ.

Den otců se slaví vždy třetí neděli v červnu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky