Komedie s hororovými prvky Krotitelé duchů i po více jak takřka 40 letech od svého uvedení patří k těm nejoblíbenějším filmům, jaké byly kdy natočeny. Příběh vypráví o skupince profesionálních lovců duchů, kteří se snaží očistit New York od zlých sil. Aby se jim to ale povedlo, musí se vypravit do vysokého bytového domu, ve kterém nestvůry našly své útočiště. Právě rezidence, která se ve filmu objevila, může mít nyní nové obyvatele. Jeden z bytů, jež se v ní nachází, je podle webu Daily Mail totiž na prodej.

Dokonalé bydlení

Známý „činžák” se nachází na Upper West Side a zmíněný byt je v devátém patře. Případný zájemce se může těšit na čtyři ložnice, čtyři koupelny a také úchvatný výhled na newyorské mrakodrapy. Celý byt je pak také luxusně vybaven a svému majiteli nabízí klid a soukromí uprostřed rušného New Yorku.

Celá „paráda” ale rozhodně není zadarmo. Majitelé totiž byt prodávají za 8,3 milionu dolarů (zhruba 210 milionů korun). Pro skalní fanoušky filmu, kteří nemají hluboko do kapsy, pak ale může být nabídka vskutku zajímavá.

Trochu jiný dům

Je ale třeba zmínit, že v nabízeném bytě se snímek vůbec nenatáčel. Tvůrci totiž použili jen exteriéry a apartmán, ve kterém žila postava Dany, byl uměle vytvořen ve studiích v Los Angeles.

Filmaři si zároveň samotný exteriér upravili k obrazu svému, aby se budova do snímku více hodila. Bytový dům zásadně zvětšili. Ve skutečnosti má totiž jen 19 podlaží, v postprodukci mu ale bylo ještě několik dalších podlaží přidáno, aby dům působil masivnějším dojmem.

Související články