Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Problémy slavného seriálu Krok za krokem: Dětské hvězdy si odnesly trauma

Generace Z na tomto seriálu vyrůstala a dodnes si mnozí pamatují jména hlavních představitelů
Generace Z na tomto seriálu vyrůstala a dodnes si mnozí pamatují jména hlavních představitelů
Zdroj: Profimedia.cz

Elektronická kytara, děti běžící přes turnikety a obrovská horská dráha. To byly impulsy, kdy domácí úkoly přestaly existovat, puzzle muselo počkat a polévka se vařila jen tak na půl. V telce totiž začínal další díl seriálu Krok za krokem, který je na Československé databázi 35. nejoblíbenější.

Strasti dětských hvězd

Generace Z na tomto seriálu vyrůstala a dodnes si mnozí pamatují jména hlavních představitelů. Neoblíbenějším byl však vysoký, tmavovlasý frajer Cody (Sasha Mitchell). Jeho bezprostřední životní styl, život v karavanu a typické "čéče" mu záviděly hromady kluků a na dálku tím lámal srdce dospívajícím dívkám. Málokdo však ví, že v době natáčení byl už v osobním životě ženatý a ze seriálu ho na čas vyhodili. Manželku prý pravidelně fyzicky týral a dostal se díky tomu až do vězení. Z něho ho na natáčení později pouštěli jednou týdně.

Sasha Mitchell Sasha Mitchell Zdroj: Profimedia.cz

Po skončení seriálu se ostatní dětské hvězdy v mnoha úspěšných snímcích neobjevily a jejich herecká kariéra tak zůstala zakonzervovaná v devadesátkách. Špatně dopadla také představitelka Karen (Angela Watson), kterou okradli o vydělaných dva a půl milionu dolarů její vlastní rodiče. Investovali do hazardu a svých zálib. Založila tak organizaci, která pomáhá mladým hercům naučit se spravovat vlastní finanční prostředky.

Bolestivý zážitek si odnesl i Brandon Call alias JT. Toho po natáčení pronásledoval vůz, a když mladý herec zastavil a vystoupil, dodnes neznámý pachatel po něm vystřelil. Naštěstí to "schytal" jen do ruky. Natáčení se pak kvůli němu muselo na pár týdnů přerušit.

Neslavný konec

I když byl seriál velmi populární a i nyní je často reprízován, neskončil z vůle producentů. Poslední dva roky totiž zaznamenal velký propad ve sledovanosti, a tak byl násilím ukončen. Dokonce nebyl natočen ani žádný rozlučkový díl nebo typický "best of", jak je nyní zvykem. Ukončen byl 26. června 1998, sedm let po premiéře. Můžeme ale s odstupem času říct, že nasadil vysokou laťku pro následující sitcomy.

I když je seriál bez napínavých zápletek, je založen na situačním humoru a především na pošťuchování hlavních dětských představitelů, v našich srdcích a hlavně na obrazovkách si drží stále své místo. Jako hláška Franka z prvního dílu: "Už dlouho nezačínal den tak pěkně. Nemusel jsem se po sprše utírat ponožkama."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky