Není tomu dlouho, co David Křížek okusil svobodu. Známý jachtař si ve vězení, kde byl za účast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva v roli bílého koně, zažil zlé časy, ale nyní pro něj vysvitlo slunce. Původně tam měl strávit pět let, propustili ho však po jedenadvaceti měsících.

Teď se opět soustředí na kariéru v jachtingu. „Krásné dva dny na soustředění mladých jachtařů,“ pochvaluje si u nejnovějšího snímku na vodě sportovec. „Díky za všechny ty pohlednice, dopisy a obrázky, které jste mi posílali. Snad vám to budu moci alespoň částečně postupně vrátit. Jste skvělý tým,“ uvedl na sociálních sítích.

Příliš alkoholu by ho zničilo

Nejvíce si užívá pozornost manželky Lucie, která mu je neskonalou oporou, a dvou malých dětí. „Nejenom, že mě podporovala, jezdila za mnou s dětmi. A na těch dětech to snad nenechalo žádné následky. Protože pořád jsou to moje lásky a pořád se na mě těšily,“ pěl na ni ódy těsně po propuštění pro Blesk.

Prvotní pocity pochopitelně směřovaly k manželce a dětem, ale sám Křížek přiznává, že jeho žaludek si zažil své, takže dostal šílenou chuť úplně na všechno. Nakonec si dal ale jen kafe a spěchal domů. „Oslava bude také velmi decentní. Moje játra si za dva roky odpočala, mám je jako miminka. Rozhodně se nemíním vrhnout do nějakého alkoholového víru,“ uvedl před věznicí. „To, že mám na sobě civil, ne ty strašný hadry, tak je vzácnost,“ dodal pro ShowTime.

Výlet na památeční místo si užil

S Lucií a dětmi nezahálí. Už stihli navštívit i zámek Zbiroh, kde se kdysi brali. „Dnes je to 14 let od naší svatby,“ vysvětlil Křížek u fotografie. Za minulostí se rozhodl udělat definitivní tečku pak ještě změnou účesu a nutno říct, že je skoro k nepoznání.

„Když holič smí používat jen strojek a 10 % lidí kolem vás má žloutenku, pak není chuť se stříhat. Dnes jsem za vším udělal tlustou čáru. Nový život, nové výzvy, nový sestřih,“ napsal ke snímku s novým hárem a poodhalil tak podmínky věznice, které pochopitelně nestály za nic. Křížek si života užívá plnými doušky a je rád, že už na sobě nemusí mít vězeňský mundúr.

Související články