Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kristina Kloubková – Bastienová: „Z tance mám unavené tělo.“

Kristina Kloubková – Bastienová
Kristina Kloubková – Bastienová
Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Půvabná moderátorka, herečka a tanečnice Kristina Kloubková – Bastienová (32) nám prozradila, že už brzy pověsí tanec na hřebík. Má prý už unavené tělo, tak se zaměří na moderování zpráv na Nově, ze kterého je nadšená. A podle ohlasů i televizní diváci…

Společně s Renátou Czadernovou jste se vlastně staly historicky první ženskou moderátorskou dvojicí v komerční televizi. Uvědomujete si, jaká jste v tomhle ohledu průkopnice?

Víte, já za tím zprávařským stolem sedím poprvé, takže pro mě není změna to, že vedle sebe mám ženu. Ale je pravda, že před prvním vysíláním jsme byly s Renátou nervózní , jelikož jsme nevěděly, jestli nás lidé přijmou. Po prvních Odpoledních Televizních novinách jsme měly s Renátou chat a lidé nám psali pozitivní maily, tak jsme měly radost. Jsme rády, že nás lidé přijali.

Jaká je Renáta kolegyně?

Je to takový klidný element vedle mě. Pokud by se něco dělo, vím, že pomůže. Jako kolegyně jsme spolu už tři měsíce a vzniká mezi námi i přátelství a to je podle mě v práci důležité.

Nebyla jste určitě žádnou moderátorskou elévkou, přesto jste, tuším, začala navštěvovat sezení s lektorem rétoriky? Je to obtížné moderovat „seriozně“ zprávy?

Na hodiny rétoriky jsem začala chodit před moderováním pořadu Bailando – tančím pro Tebe, tenkrát jsem chodila k paní Janě Andresíkové a bylo pro mě neuvěřitelným zjištěním, že neumím svůj vlastní rodný jazyk. (smích) Už tenkrát jsem zjistila, že moderování je umění, jako vlastně každá jiná práce. Když jsem udělala konkurz na Snídani s Novou, tak jsem dostala školení jak na rétoriku , tak na neverbální komunikaci, na správné dýchaní, atd. Na hodiny chodím stále. Každé moderování je jiné. Jsem ráda, že se stále učím nové věci.

Kristina Kloubková – Bastienová( třetí zleva)

Jaké to vlastně bylo přejít ze Snídaně na moderování nejsledovanějších zpráv v zemi?

Moderování Odpoledních Televizních novin bylo pro mě obrovskou výzvou a jsem za to ráda. Kromě nadšení jsem ale zároveň pociťovala trochu strach, protože jsem nevěděla , co to obnáší. Je to týmová práce celého kolektivu, který je skvěle sehraný a je velmi adrenalinové říkat lidem novinky, které se staly třeba před hodinou. Z moderování Odpoledních Televizních novin jsem nadšená.

Má to třeba tu výhodu, že nemusíte tak časně vstávat? Ostatně jste velký spáč? Přispíte si ráda, nebo jste naopak spíše ranní ptáče?

Po pravdě mi vstávání na Snídani s Novou nikdy nevadilo, jen když jsem šla pak hned zkoušet do divadla a večer měla představení, tak jsem bývala unavená. Samozřejmě se mi ale vstává lépe třeba kolem deváté, než ve 4 hodiny ráno. Nepatřím mezi „noční“ ptáky, ale ranní ptáče také nejsem. Pokud spím minimálně šest hodin denně, tak jsem odpočinutá, ale jsem zvědavá, jak budu zvládat, když budu mít miminko. Nedávno jsem byla na návštěvě u kamarádky Scarlet, která má dvouletou holčičku Ayleen. Vstávala několikrát za noc, v šest ráno Ayleen byla úplně čilá a Scarlet byla celý den veselá, neustále v „pozoru“, vařila, uklízela a k tomu fungovala jako žena a partnerka což je pěkně vyčerpávající, tedy pro mě. A proto obdivuji všechny maminky a to myslím naprosto upřímně.

Ve snídani jste, tuším, strávila 11 měsíců, jak budete na Snídaně vzpomínat, mimochodem, už je Snídaně pro vás uzavřenou záležitostí?

Snídaně s Novou byla pro mě obrovská škola a nikdy na ten necelý rok nezapomenu. Měla jsem skvělého kolegu Ondru Vodného a celý tým Snídaně byl úžasný.

Nejen prací je ale živ člověk, už jste byla letos na dovolené, kde ji trávíte nejraději?

Ráda jezdím k moři, letos mi to sice nevyšlo, ale nevadí mi to. Byla jsem dvakrát na Slovensku a konečně jsem si udělala čas na kamarádky. Přátelství je v životě důležité a jak se říká, i to si člověk musí hýčkat.

Kristina Kloubková – Bastienová

Jak se udržujete ve formě, cvičíte sportujete? Jíte zdravě, vyznáváte zdravý sportovní styl?

Jelikož stále tančím v muzikálech, tak si říkám, že postavu si udržuji tancem, ale čím jsem starší, tak přicházím na to, že to nestačí. Před rokem jsem začala chodit na pilates a úplně jsem se nadchla. Docela mě pobavilo, že neovládám svoje tělo, tak jak jsem si myslela. Bohužel jsem si zlomila kloub na noze a přestala jsem na hodiny chodit, ale brzy se ke cvičení pilates vrátím.

Předpokládám, že jako baletka jste se asi nikdy moc nepřejídala?

Částečně máte pravdu, ale je to spíše o tom, že jsem se nesměla přejídat. A když něco nesmíte a neustále nad tím přemýšlíte, tak vás to trápí. V patnácti letech mě chtěli vyhodit z konzervatoře, protože jsem byla tlustá, tehdy jsem zhubla 15 kg za 14 dnů a naučila jsem se jíst velmi pomalu, ale už bych to nechtěla zažít.

Takže diety vám nejsou neznámým pojmem, jak se na ně s odstupem času díváte?

Jéje , těch bylo… Během let jsem ale přišla na to, že držet diety je skoro na nic, pokud se člověk trápí. Nejlepší je jíst vše, na co má člověk chuť, jen se nepřejídat. A hlavně si nic nevyčítat, to potom člověk tloustne i ze vzduchu…

Prý ujíždíte na parfémech, je to pravda?

Ano, je to pravda. Někdo má rád kabelky, někdo boty a já miluju parfémy. Mám jich vždy minimálně čtyři a vybírám si podle nálady a příležitosti.

Prý nenakupujete ráda, první žena, kterou znám!

Tak to máte pravdu, i když se musím přiznat, že čím jsem starší, tak se to mění. Sice mě nakupování stále nebaví, ale když je třeba, tak vezmu kamarádky a jdeme na to. Musím mít nějakého poradce a nesmí to dlouho trvat.

Kristina Kloubková – Bastienová ve filmu Milenci a vrazi

Jste blondýnka od přírody?

Mám takovou tu myší barvu, ale jsem světlovlasá. Už jsem na hlavě měla snad všechny barvy, přes zrzavou, hnědou, černou, ale jako blondýnka se cítím nejpřirozenější.

Jak snášíte vtípky o blondýnách?

Sama je dokonce vyprávím, nemám s tím vůbec žádný problém.

Prý jste skvělá kuchařka?

Vaření mě velmi baví, protože si u něj odpočinu, ale bohužel poslední dobou nemám moc času.

Vyznáváte v domácích pracech emancipaci, pomáhá manžel?

Mám pocit, že dnešní doba je tak uspěchaná a rychlá, že pokud oba partneři chodí do práce, tak proč by nemohli fungovat i doma? Ale je to o domluvě těch dvou lidí….

Hodně žen říká, že když jim partner nápadně ochotně pomáhá s domácími pracemi, očekává zaslouženou odměnu, máte také takovou zkušenost?

Vždyť my ženy tu pochvalu vyžadujeme také. Ale pokud muž v domácnosti pomáhá, tak si pochvalu zaslouží.

Objevujete se i na módních molech, je to váš koníček? Jak jste se k tomu dostala?

Občas si zahraju na modelku, ale není to moje profese, spíše to beru jako zpestření. Kdysi jsem byla na Miss, ale musela jsem odstoupit, protože jsem šla na operaci s kolenem, kdo ví, kam by mě život zavál. Podle mě se nic v životě neděje náhodou, jsem ráda za vše, co mě potkalo i potkává…

Kristina Kloubková – Bastienová s manželem

U jaké činnosti si nejvíce odpočinete?

Kupodivu je to vaření a uklízení , jak je to možné, vskutku nevím.

A co třeba háčkování nebo pletení?

I to možná jednou přijde. Já se třeba teď učím odpočívat, ale zatím mi to moc nejde. Žijeme v uspěchané době a myslím si, že je důležité, aby si člověk našel chvilku i sám pro sebe. Třeba na knížku.

Vy jste vlastně profesí tanečnice, prý to máte v genech? Tanci se věnovali i vaši rodiče…

Maminka byla baletka v Národním divadle a tatínek sólista v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka. Rodiče nechtěli, abych studovala taneční konzervatoř, ale vybrečela jsem si jí a děkuji jim, že mě nechali jít svou cestou.

Vystudovala jste klasický balet, ale přeorientovala jste se na muzikály, proč? Prý jste tančila i v Německu, jak jste se k tomu dostala?

Po škole jsem udělala konkurz do Národního divadla a zároveň jsem dostala nabídku jet s taneční skupinou Uno do Kolína Nad Rýnem a tančit v muzikálu Keep cool. Zkusila jsem muzikál a volila jsem správně. Opět se vracím k tomu, že vše je v životě tak jak má být. A od té doby tančím v muzikálech.

Máte na svém kontě už i nejednu televizní roli, prý vás producentům onehdy doporučila Lucie Bílá?

Pan režisér Viktor Polesný točil před pár lety pohádkový seriál o Ztracené lásce a hledal tři holky, které zatančí, zazpívají a zahrají. Tenkrát mě opravdu doporučila Lucie Bílá, hrála jsem s ní v Johance z Arku, pan režisér mě vyzkoušel a vyšlo to. Bylo ta neuvěřitelná zkušenost po boku Daniely Šinkorové a Zuzky Norisové.

Kristina Kloubková-Bastienová
Narodila se 23.12.1976. Vystudovala Konzervatoř v Praze, obor baletní tanec. Poté nastoupila do taneční skupiny UNO. Účinkovala v muzikálech Dracula, Johanka z Arku, Rebelové, Tři mušketýři, Angelika, Golem, Kleopatra nebo West Side Story. Na kontě má i několik filmových a televizních rolí: Milenci a Vrazi (Madda Serafinová), Vratné lahve (Dáša), seriál Posední sezona (Andrea), Soukromé pasti (ukradená spermie – Lucie). Kristina vytvořila choreografií pro řadu divadel. Divadlo Hybernia – The Legend of Golem , Švejk. Divadlo Broadway - Adéla ještě nevečeřela. Divadlo pod Palmovkou – Gazdina Roba. Moderovala taneční pořad Bailando na Nově a v současnosti je moderátorkou odpoledních Televizních novin na Nově.

A vaše úplně první zkušenost před kamerou?

Vím, že to byla taneční pohádka Kouzelný krámek a že mi bylo asi 11let? Přesně to nevím, ale pamatuji si, jak jsem něco natáčela s panem Vyskočilem, kterému jsem hrála dceru (bylo mi kolem šesti let). V jednom záběru jsem mu měla dávat pusy, jako že tatínkovi a já jsem to zkrátka odmítla dělat. Když jsme se po letech potkali na muzikálu Tři mušketýři , tak na mě chvilku koukal a říká: „Já vás znám, vy jste nám tenkrát kazila natáčení“.

Ve filmu Milenci a vrazi jste hrála po boku zkušených herců, jako je Jiří Langmajer nebo Zlata Adamovská. Klepala se vám trémou kolena?

To víte, že jsem měla strach, ale všichni na mě byli moc hodní. Bylo to úžasné léto a vždy budu na natáčení s láskou vzpomínat.

Jak se vám spolupracovalo na place s Janem a Zdeňkem Svěrákovými ve Vratných lahvích?

Nejtěžší byl pro mě konkurz, přišla jsem na něj a když jsem je viděla před sebou, tak jsem skoro nic nepředvedla. Pak jsem se omlouvala, ale pan Jan Svěrák říkal, že je to v pohodě, že mě viděl jako Marilyn v Elixíru života a že ví, co ve mně je. Natáčení bylo úžasný.

Vzpomínáte ráda na Bailando, které jste moderovala?

Zdá se, že se opakuji, ale vy se mě ptáte na věci, na které doopravdy nikdy nezapomenu, ale ono to tak vskutku je. Bylo to poprvé, co jsem moderovala, a zpětně vlastně nechápu jak jsem to zvládla. Bailando - tančím pro Tebe byl tříhodinový přímý přenos, ale opět jsem měla obrovské štěstí jak na celý tým, tak na kolegu Dalibora Gondíka.

Vidíte svou budoucnost jako tanečnice, herečka, nebo moderátorka?

Snažím se moc neplánovat a učím se žít v přítomnosti. Vím, že tancovat už dlouho nebudu, protože mám bolesti a unavené tělo, ale co mě čeká nevím. Jsem spokojená a těším se na vše nové.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Aristokratka Bára Kodetová

Film, televize a divadlo pro Barboru Kodetovou (38) v těchto dnech ustoupily do pozadí: narodila se jí totiž třetí dcera.

Akční letáky