Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kriminálka Anděl je zpět: Na obrazovkách bude opět řádit sexy Švehlík

Kriminálka Anděl
Kriminálka Anděl
Zdroj: TV Nova
Kriminálka Anděl

V těchto dnech se začala natáčet pátá řada Kriminálky Anděl. Úspěšný seriál nabídne divákům nové příběhy z prostředí vyšetřovacího týmu. Jak se na návrat těšili hlavní protagonisté?

Oliver, Tomáš, Jana a Ruda se na televizních obrazovkách TV Nova sešli poprvé v roce 2008. Seriál u diváků sklidil úspěch a aktuálně se začíná, po devíti letech, natáčet pátá série. Se stejnou hereckou základnou i tvůrčím týmem, který úspěšnou cestu Kriminálky Anděl před patnácti lety započal – s podtitulem Legendy se vracejí.

V roli charismatických vyšetřovatelů se opět objeví Marek Taclík, David Švehlík, Helena Dvořáková a Michal Novotný, a režie se ujali trojnásobný držitel Českého lva Peter Bebjak nebo Michal Blaško.

"Návrat na place Kriminálky Anděl byl sladký a nádherný. Dlouho jsme se neviděli a o to víc jsme se na sebe těšili," okomentoval David Švehlík a Marek Taclík ho doplnil: "Ta chemie mezi námi jako Oliverem a Tomášem byla opravdu kvalitní, téměř trvalá."

"V páté řadě moji postavu Tomáše čeká novinka – mám ženu a nevlastní dceru Hanu, která je nově součástí vyšetřovacího týmu. Ale víc nechci prozrazovat, protože i tato linka, stejně jako nové případy, bude dramatická," prozradil Švehlík. "Davidovi přibyla žena, mně kila," dodal Taclík s humorem sobě vlastním. Z natáčení nové série je nadšená i herečka Helena Dvořáková, která se na své kolegy velice těšila.

Nové příběhy a případy

"Je to jako vrátit se někam, kde to znám a o to milejší je potkat lidi, kteří u Kriminálky Anděl byli od začátku. Během těch devíti let pauzy jsem se spíše věnovala divadlu, i když s pár kolegy ze seriálu jsem se potkala. Ale i proto je pro mě pátá řada takovým návratem před kameru. V páté řádě se má postava Jany dostává víc do terénu, z pozice psycholožky se z ní stává vyšetřovatelka. Teď když jsem na place, tak si rozpomínám na ty vtípky, které mezi námi byly. A pomaličku se do toho opět dostáváme," říká Helena Dvořáková alias psycholožka Jana Chládková.

Stejně jako před patnácti lety se úvodních epizod páté série ujal dnes již třínásobný držitel Českého lva Peter Bebjak. "První řada Kriminálky Anděl byla mým prvním projektem, na kterém jsem v Česku pracoval jako režisér.  Návrat k ní je pro mě trochu nostalgický, ale zároveň se těším, že budu spolupracovat se stejným týmem," okomentoval režisér.

"Tím, že jsme začali kariéru s takto úspěšným seriálem v kriminálním žánru, vypadalo to, že se na něj specializujeme.  Pro mě to ale byla spíš škola. Naučil jsem se s kriminálkou pracovat, posouvat žánr. V páté sérii pro diváky budeme mít nové příběhy, nové případy, starou známou partu i nové postavy, které budou silným oživením. Myslím, že nejen v Česku je kriminální žánr zvlášť oblíbený. Český divák rád luští, čeká na to, jaká tajenka mu na konci vyjde. A napětí a tajemství je právě to, co nové díly Kriminálky Anděl jistě nabídnou," dodal Bebjak.

Původní tým se navíc rozšíří ještě o dvě nové postavy kriminalistů a obměnou projde i soudní patologie. Diváci se mohou těšit například na Jiřího Langmajera, Oskara Hese, Pavlu Gajdošíkovou nebo Emu Businskou. Natáčení by mělo probíhat do července tohoto roku. 

Švehlík a Taclík jsou na place nerozlučná dvojka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky