Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásná drsňačka Milla Jovovich se vdává

Milla Jovovich
Milla Jovovich
Zdroj: Profimedia.cz

„Nakope vám zadek a ještě u toho bude nádherně vypadat,“ říká o Mille Jovovich (33) její partner, režisér Paul W. S. Anderson. Ode dneška vlastně už její manžel: právě na dnes totiž stanovili datum své svatby.

Nejde o žádné překvapení, Milla a Paul už totiž spolu mají téměř dvouletou dcerku. Jejich svatba proto bude spíš domácím komorním obřadem než jednou z ostře sledovaných hollywoodských monstrsvateb, při nichž nad svatebčany krouží vrtulníky plné paparazziů. Milla si sama ušila slavnostní šaty, bílé mini ve stylu konce 60. let. Předsvatební nervozitou prý rozhodně netrpí: „Jsme spolu osm let a máme spolu dítě, takže je pozdě na nějaké cavyky!“ prohlašuje.

Ostatně, cavyky jí nebyly vlastní nikdy. Tohle manželství je totiž už třetí v pořadí. Poprvé se provdala v sedmnácti a manželství vydrželo pouhý měsíc a půl – její matka totiž vzápětí nechala sňatek anulovat. Podruhé si brala francouzského režiséra Luka Bessona, který z ní udělal hvězdu ve svých filmech Pátý element a Johanka z Arku. Zůstali spolu „celých“ osmnáct měsíců. „Už nikdy nepojedu do Las Vegas!“ zapřísahá se Milla Jovovich. „Pokaždé, když tam vyrazím, se vrátím s nějakým příšerným manželem.“

Nejsem přirozený talent

Ve světě filmu Milla proslula především coby akční drsňačka z hororové série Resident Evil, v níž se znovu a znovu utkává se zástupy krvežíznivých zombies. Má ale také svou druhou tvář: coby modelka se už v jedenácti letech objevovala na obálkách časopisů a později dělala dlouhodobě reklamu na kosmetiku L´Oréal.

Milla Jovovich

Její neobvyklou kariéru odstartovala její přehnaně ambiciózní matka, sama ukrajinská herečka, která se záhy rozhodla zúročit dceřin na hollywoodské poměry zajímavě exotický zevnějšek. „Matka mě vychovala k tomu, abych se stala filmovou hvězdou,“ krčí Milla rameny. A otec, původem Černohorec, nezůstával o nic pozadu: „Ty a já budeme tvrdě pracovat a dosáhneme všeho, po čem jsme kdy v životě toužili. Budeme mít velký dům s bazénem,“ opakoval Mille neustále.

Přihlásili ji do školy pro dětské herce, kde se výuka přizpůsobuje rozvrhům natáčení, a několik hodin denně musela trénovat baletní kroky. K tomu ještě hodiny piana, zpěvu a herectví. Přísná výchova ovšem měla své výsledky: už jako patnáctiletá se Milla Jovovich objevila ve filmu Návrat do Modré laguny coby naivní polonahá krasavice v tropickém ráji.

“Někteří lidé se rodí s přirozeným hereckým talentem. Já k nim nepatřím,“ konstatuje věcně. „Ti talentovaní taky často skončí jako alkoholici nebo na drogách, protože nemají žádnou disciplínu. My ostatní musíme pořádně makat.“

Milla Jovovich, Paul W. S. Anderson

Mámou budu pořád

Ke kariéře herečky a modelky si Milla před několika lety přibrala ještě třetí profesi – stala se z ní také módní návrhářka. Se svou kamarádkou, ex-modelkou Carmen Hawk založila módní značku Jovovich-Hawk. „Chceme dělat oblečení pro silné ženy a pomáhat ženám, aby se silnými staly,“ říká Milla.

Ona sama si ovšem od své image drsné likvidátorky zombies v poslední době ráda odpočine. Hodně se totiž pro ni změnilo s narozením dcery. „Už nemusím řešit, kdo vlastně jsem,“ uvažuje. „Znáte to, celý život hledáte svou identitu, přemýšlíte, kdo jste, a pak se vám narodí dítě a máte to vyřešené: jste máma. Takže ať se stane cokoli, i kdyby všechno ostatní krachlo, hraní, móda, kariéra, máma budu pořád.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky