Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásku z Hřebejkova filmu Nevinnost seriály netáhnou

Zdroj:

Zápletka nového filmu režiséra Jana Hřebejka Nevinnost se točí kolem 14leté Olinky, kterou hraje Anna Linhartová (16).

„K roli jsem se dostala tak nějak normálně. Jedna agentura mě našla ve škole a dala režisérovi vědět,“ vysvětluje. Líbil se jí jak scénář, tak role dívky, která změní život lékaři (Ondřej Vetchý), do něhož se zamiluje během léčení v nemocnici.

„Pak se ale scénář ještě vyvíjel. V něčem byl mnohem lepší, ale v něčem se ochudil. Nejtěžší byl asi první natáčecí den,“ vzpomíná na scénu, kdy ji (jen ve spodním prádle) objekt jejích snů vyšetřuje a ona se ho snaží přesvědčit, že nechce jít z nemocnice domů.

„Byla to moje vůbec první scéna ve filmu, tak si myslím že nejslabší. Postupně to bylo lehčí a lehčí,“ upřesňuje Anna.

Seriály zatím ne

Přestože je její maminka Jitka Asterová herečka, Anna nepatřila k holčičkám, jež odmalička touží po tomto povolání. „Herectví není jediná věc, které bych se v budoucnu chtěla věnovat, i když zatím mě moc baví. Mám ráda i psaní, vaření a malování,“ říká studentka konzervatoře.

S divadlem, pokud nepočítá školní zkoušení, zatím zkušenosti nemá. A televizní? „Dostala jsem dvě nabídky na seriál, ale do toho se moc pouštět nechci,“ vysvětluje. Stejně tak nehodlá spolupracovat s maminkou. „Už teď mě štvou řeči o protekci a podobných nesmyslech, tak k nim nechci přispívat.“

Kritici se o jejím výkonu v Nevinnosti vyjadřují pochvalně, ale Anna z něj nadšená není. Stejně jako nechápe srovnávání s Annou Geislerovou. „Cítím se zvláštně. Spíš než abych ze sebe měla dobrý pocit, myslím, že jsem ještě chvíli měla počkat, až budu lepší a ,vycvičenější‘.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky