Zná je celý svět a všichni sledují každý jejich krok. Se současnými problémy, které se pojí k britské královské rodině, však bývá často opomínáno dětství jejích členů. Jak vypadali princové Harry a William dávno předtím, než se zcela odcizili, jaký krásný dárek dostala od rodičů malá Alžběta II. a čemu se věnovala malá Kate Middleton v době, kdy zdaleka netušila, že se jednou stane vévodkyní z Cambridge?

Bratři jak se patří

Princ Harry a jeho starší bratr William k sobě měli vždy velmi blízko. Již v dětství si byli nejlepšími kamarády, později společně obráželi bary a párty a byli na navzájem velkou oporou. Prožili ale také obrovskou bolest, když v roce 1997 za tragických okolností přišli o maminku, princeznu Dianu. Je velmi pravděpodobné, že právě tento zážitek je ještě více sblížil. Nyní je ale všechno jinak.

Když se totiž princ Harry a jeho manželka Meghan Markle vloni na začátku roku rozhodli, že se vzdají královských povinností a opustí monarchii, William nemohl svému bratrovi tento krok odpustit. Po několika měsících se ale zdálo, že je krize zažehnána. Právě v tu chvíli ale bylo odvysíláno nechvalně známé interview Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah, kde manželé otevřeně hovořili o důvodech, které je k opuštění monarchie vedly. A na nikom nenechali nit suchou.

Domeček na hraní?

Dávno předtím, než se Alžběta II. stala královnou Spojeného království, i ona si pochopitelně uměla dětství pořádně užít. A měla k tomu i unikátní dárek. Dostala totiž zahradní domeček na hraní. I když nešlo tak úplně o domeček. V podstatě šlo o zcela funkční dům s kuchyní, topením a tekoucí vodou. Je jasné, že jí vrstevnice „hračku” bezpochyby záviděly.

Trauma z dětství?

Kate Middleton v současné době patří k nejoblíbenějším členům britské královské rodiny a nejpopulárnějším lidem vůbec. Ne vždy tomu tak ale bylo. Během studií na jedné z internátních škol se totiž Kate stala obětí šikany.

Když pak přestoupila na jinou školu, konečně si mohla užívat takřka bezstarostná léta. Vynikala ve sportu a hojně se mu věnuje dodnes. I tomu vděčí za svou výstavní postavu.