Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vévodkyně Meghan a Kate si mohou udělat pohodlí jen, když se královna nedívá

Zdroj: profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (35)

Pravidla v módě se v britské královské rodině striktně dodržují. Občas ale vévodkyně mají revolucionářskou náladu a obléknou se podle svého.

Boty na klínku

Fakt,  že královna Alžběta II. nemá robustní boty na klínu příliš v lásce, je veřejným tajemstvím a v její přítomnosti se jim vévodkyně vyhýbají velkým obloukem. Ve volném čase je ale volí běžně. Vévodkyně Kate v nich pobíhá kolem dětí, absolvuje návštěvy škol i se účastní sportovních utkání. Meghan se v nich objevila zatím jen párkrát během cesty po Austrálii, kde byly na pláži v písku mnohem pohodlnější než podpatky.

Černá barva

Barva smutku by měla být v šatníku dam královské rodiny vyhrazena jen pro pietní akce nebo pohřby. Vévodkyně Kate toto pravidlo striktně dodržuje, ale její "kolegyně" se do temných barev halí až příliš často. Na jednu stranu jí sluší, na druhou stranu vypadá na společných fotografiích v záplavě barevných a nápaditých kostýmků jako černá ovce rodiny. To s její vrtkavou pověstí není cesta správným směrem.

Džíny

Uniformní kalhoty, které se na světlo světa dostaly jako pracovní mundúr dělníky, neměl u dvora nikdy moc oblíbenců. Dodnes jsou vnímány jako projev mírné rebelie. Princezna Diana je neváhala obléknout i na formální setkání, při starosti o malé prince Williama a Harryho pro ni byly jasnou volbou. Vévodkyně Kate a Meghan jsou na tom stejně.

Barevné nehty

Královna je zarytou fanynkou nenápadných nehtů a má v oblibě jeden neutrální odstín, který je ženám dovolen. Vévodkyně Kate ze začátku zlobila, nehty na nohou nalakovala červenou barvou a obula páskové střevíce. Ty časy už jsou ale dávno pryč a seká latinu. To vévodkyně Meghan je mnohem více odvážná a na nedávné módní akci se objevila s černými nehty. Princeznu Dianu jako by hloupé pravidlo zcela minulo a při manikúře se nenechávala omezovat, stejnou dávku odvahy představovaly i modré oční linky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky