Královna vydala zákaz pro Harryho a Megan: Nesmí používat značku Sussex Royal

Meghan and Harry
Meghan and Harry
Zdroj: Profimedia
Meghan and Harry

Vévodkyně Meghan a princ Harry plánovali zcela novou budoucnost, královna Alžběta však plány páru neustále narušuje svými zákazy. Nyní jim dokonce zatrhla používání obchodní značky Sussex Royal. 

Harry a Meghan měli velký sen osamostatnit se, cestu ale rozhodně nemají vystlanou růžemi. Královně Alžbětě se jejich nápad od začátku nelíbí a dělá vše proto, aby manželům ztížila odchod z královské rodiny. Do prvního dubna musí vévodkyně ze Sussexu i Harry plnit své povinnosti spojené s tituly, až pak je čeká vytoužená svoboda. Alžběta ale ještě poukázala na jeden problém, který hodlá řešit. Opustit královskou rodinu a používat přízvisko Sussex Royal je dle královny totiž nepřípustné.

Odchod z královské rodiny nemají Meghan s Harrym jednoduchý

Meghan a Harry plánují podnikat a právě slovo Royal (královský), které chtějí i po odchodu z královské rodiny využívat, způsobilo v Buckinghamském paláci rozruch. Královně se nelíbí, že se záměrně odtáhli od vznešeného původu a přesto chtějí využívat i nadále slovo royal jako součást své obchodní značky. Alžběta proto udělala patřičné kroky a hrozí, že manželé se budou muset zřeknout i tohoto titulu a využívat pouze tituly vévody a vévodkyně.

Obchodní značku Royal používají Meghan a Harry již od loňského roku, nejspíš ale budou muset vymyslet jiný název, jelikož Alžběta nechce, aby královské jméno využívali k vlastním obchodním záměrům.

„Jestliže neplní oficiální povinnosti a vyhledávají obchodní příležitosti, jednoduše jim nemůže být povoleno, aby se prodávali pod značkou Royal," uvedl zdroj britského deníku Daily Mail.

Sen o rychlém výdělku pod záštitou královské značky nebude tak jednoduchý, jak si vévoda s vévodkyní plánovali. Jak manželé situaci vyřeší, není zatím známo. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky