Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Královna Alžběta II. nedodrží důležitou vánoční tradici. Britové jsou zklamaní

Alžběta II. a princ Philip
Alžběta II. a princ Philip
Zdroj: Profimedia.cz

Společná mše, rozesílání vánočních kartiček či příprava vánočního pudinku. Nejen to patří k vánočním tradicím, které dodržuje i britská královská rodina. Kvůli pandemii koronaviru se však jednoho zvyku museli královna Alžběta II. s manželem vzdát.

Tento rok budou pro spoustu rodin vypadat Vánoce zcela odlišně, než tomu například bylo v minulých letech. Výjimkou není ani britská královská rodina. Obyvatelé Windsorského paláce jsou známí tím, že každoročně tráví svátky v usedlosti Sandringham, královnině domově v Norfolku. 

„Po zvážení všech aspektů se královna a její manžel rozhodli strávit Vánoce ve Windsoru,” nechal se pro Town&Country slyšet mluvčí Buckinghamského paláce. Budou to pro královnu tak vůbec první Vánoce od roku 1988, které bude trávit mimo Norfolk. 

Královna Alžběta II.

Královna se svou rodinou tráví Vánoce v Norfolku tradičně již od roku 1988 a jejich zvykem byla i společná návštěva kostela svaté Máří Magdaleny. To se rovněž stalo událostí pro příznivce a fanoušky britské královské rodiny, kteří se každoročně scházeli před kostelem v naději, že budou mít příležitost pozdravit královnu. 

Vzhledem k přibývajícímu počtu nakažených koronavirem není až takovým překvapením, že se královna s manželem rozhodli návštěvu Norfolku letos zrušit. Navíc oba patří do nejohroženější skupiny kvůli svému věku. Královna Alžběta II. v dubnu oslavila své 94. narozeniny a její manžel Philip překročil v červnu 99. rok života. 

Dosud nejdéle vládnoucí panovnice světa, britská královna Alžběta II., možná bude muset předat své žezlo. Světová média totiž spekulují o tom, že devadesátileté královně už docházejí síly.

Philip už kvůli svému věku nemá žádné královské povinnosti a užívá si důchodu, zatímco královna se však naplno věnuje své práci. Po delší době mimo zrak veřejnosti se na podzim tohoto roku opět zúčastnila několika společenských akcí, na kterých se dodržovaly bezpečnostní rozestupy. Její rozhodnutí vyvolalo rozpuruplné rekace, část veřejnosti ji zcela chápe, tradičněji smýšlející občané Británie stojí o zachování tradičních postupů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky