Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Královna nikdy neodstoupí: Princ Philip by prý měl velké přání

Princ Philip a královna Alžběta II.
Princ Philip a královna Alžběta II.
Zdroj: profimedia.cz
Princ Philip a královna Alžběta II.

S odchodem jejího milovaného manžela se nabízela otázka, zda britská královna Alžběta II. nezváží rezignaci na svou funkci a neodebere se do zaslouženého důchodu. Dle jejího bývalého pracovníka ovšem tento krok rozhodně není na pořadu dne.

Královna Alžběta II. je bezesporu nesmírně silnou ženou, která ve svém životě musela udělat bezpočet těžkých rozhodnutí. Při nich ale po jejím boku vždy stál její manžel princ Philip, jenž svou královnu za všech okolností podporoval. Teď se Alžběta II. bude muset vyrovnat s manželovou smrtí i jeho absencí při všech těžkostech, které její život obnáší. Mnoho lidí proto napadlo, zda se královského trůnu nevzdá a vládnutí zemi nepřenechá princi Charlesovi. To se ale prý rozhodně jen tak nestane. 

Rodina jí pomůže

Bývalý zaměstnanec britské královské rodiny se pro web People nechal slyšet, že místo po manželovi po jejím boku zaujme zbytek rodiny. „Její rodina se toho chopí a bude stát vedle ní. Ale ona bude nadále velitelem. Je totiž naprosto ztotožněná s tím, že je to její práce a její manžel by rozhodně chtěl, aby v ní nadále pokračovala. Ostatně přesně to samé dělala už v době, kdy se princ Philip před lety rozhodl odejít do důchodu,“ řekl zdroj.

„Nikdy neodstoupí, protože je pro ni tato služba poctou a práce pro lid je v ní hluboce usazena. Stejně jako byla pro prince Philipa,“ dodal ještě zdroj. Podobný názor ostatně vyjádřil i princ William ve svém prohlášení. „Dědeček mi bude moc chybět, ale vím, že by chtěl, abychom se všichni rychle vrátili k práci,“ napsal k fotografii, již zveřejnil na sociální síti Instagram.

Pohřeb bez Meghan

Poslední rozloučení s princem Philipem, který zemřel v pátek 9. dubna po vleklých zdravotních problémech, se uskutečnilo v sobotu 17. dubna. Nešlo však o klasický obřad, na který byli lidé zvyklí v případě úmrtí členů britské královské rodiny. Zaprvé kvůli restrikcím souvisejícím s pandemií koronaviru a zadruhé na základě osobního přání prince Philipa, který si nikdy žádné velkolepé rozloučení nepřál.

Samotného pohřbu se tak zúčastnila jen sama britská královská rodina. Dorazil dokonce i princ Harry. Šlo o jeho vůbec první návštěvu Velké Británie od doby, kdy se s Meghan rozhodli vzdát svých královských povinností. Meghan se ceremoniálu nezúčastnila. Vzhledem k jejímu pokročilému stadiu těhotenství jí bylo lékařem důsledně doporučeno, aby neabsolvovala několikahodinový let z Kalifornie do Velké Británie. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky