Před několika dny vyděsila veřejnost zpráva o hospitalizaci prince Philipa, který byl do nemocnice převezen na doporučení svého lékaře. Dle webu Mirror manžela královny Alžběty II. zasáhla jistá infekce, nejde však o žádné onemocnění spojené s koronavirem. Princ ale nadále zůstává v nemocnici, kde si ho lékaři nechávají na pozorování.

Dojemné gesto

Vzhledem k tomu, že princ Philip zanedlouho oslaví 100. narozeniny, může pro něj mít jakékoliv onemocnění fatální následky. Všichni však věří, že se brzy uzdraví a bude se moct vrátit ke své rodině. Jeho manželce královně Alžbětě II. se podařilo vyjádřit podporu svému manželovi krásným gestem, kterým ukázala, že v ní láska k jejímu choti ani po několika desetiletích stále nevyhasla.

Během videohovoru se zdravotníky, kteří doručují do nemocnic vakcíny proti koronaviru, na sobě měla růžový kostým a na krku se jí blýskal perlový náhrdelník. Největší pozornost však vzbudila diamantová brož, kterou měla královna připnutou na kostýmu. Nebyl to ale jen tak ledajaký šperk. Jde totiž o brož, již Alžběta II. poprvé vynesla při oznámení zásnub s princem Philipem před 74 lety.

Není to poprvé

Královna Alžběta II. je známá tím, že myslí na každý detail. Například když v loňském roce s manželem slavili třiasedmdesáté výročí svatby, měla na šatech připnutou brož ze safírů a diamantů, kterou jí princ Philip koupil krátce po jejich svatbě na líbánkách.

Je tedy vidět, že láska mezi manželi nevymřela ani po dlouhých letech, a oba jsou tak zdárným příkladem toho, že když se na vztahu pracuje, je možné jej zachovat skutečně až do chvíle, dokud je smrt nerozdělí.

Princ Philip nadále zůstává v nemocnici

Zprávy o tom, že princ Philip byl hospitalizován, se objevily 16. února. Dle dostupných informací webu Mirror se princ necítil dobře, a na doporučení lékaře byl převezen do nemocnice. V době, kdy Buckinghamský palác zprávu oznámil, nekomentoval přesnou příčinu hospitalizace. Nyní však bylo odhaleno, že jde o jistou infekci. Princ Philip se prý ale cítí dobře.

Přes to všechno není jasné, kdy bude z nemocnice propuštěn. Lékaři jej totiž stále nechávají na lůžku kvůli pozorování jeho stavu.