Manželství královny Alžběty II. a prince Philipa bývalo označováno za snad ten nejstabilnější vztah v historii britské královské rodiny. Dvojice strávila v manželství 73 let a byli spolu skutečně až do doby, dokud je smrt nerozdělila. Když princ Philip v dubnu loňského roku zemřel, královna byla zdrcená. Teď se ale se svou životní láskou opět setkala.

Poznali se jako děti

Jak uvádí magazín Us Weekly, Alžběta potkala Philipa poprvé v roce 1934, když jí bylo pouhých 8 let. Ještě jako děti se seznámili na svatbě princezny Mariny a prince George. O pět let později se jejich životní cesty opět propojily. Alžběta a Philip totiž společně chodili do školy v Dartmouthu. Chvíli na to se do sebe zamilovali a začali si vyměňovat milostné dopisy. Po osmi letech se zasnoubili a jen pár měsíců na to si řekli své „ano”. Z jejich manželství vzešly čtyři děti – princ Charles, princezna Anne, princ Andrew a princ Edward.

Nekonečná láska

Během let se museli manželé vypořádávat s různými těžkostmi, které sužovaly jejich rodinu, vždy si ale dokázali poradit a byli si velkou oporou. Princ Philip byl své manželce rádcem a pomáhal jí s rozhodováním v nelehkých situacích. A za to mu byla královna nesmírně vděčná. „On je někým, kdo nerad přijímá komplimenty, ale byl mou sílou a celé ty roky stál při mě,” řekla královna ve svém projevu v roce 1997 při příležitosti oslav zlaté svatby.

V listopadu roku 2020 pak lidé královně a princi gratulovali k 73. výročí svatby, za tři měsíce ale všechny ovládly obavy o Philipovo zdraví. Byl totiž hospitalizován kvůli jisté infekci. Následně byl z nemocnice propuštěn a mnohým se ulevilo. Jenže v dubnu přišla ta nejsmutnější zpráva. Princ Philip ve věku 99 let zemřel. O rok a několik málo měsíců na to se k němu v nebi připojila i jeho životní láska.