Takřka celý svět sledovat poslední rozloučení s královnou Alžbětou II. a truchlil za její ztrátu společně s Velkou Británií. Vůbec nejnáročnější byl pohřeb ale pochopitelně pro její nejbližší. Nejvíce pak pravděpodobně pro jejího syna a nového anglického krále, Karla III.. Ten vždy býval považován za poměrně chladného člověka, který nikdy veřejně nedával najevo své city. Na pohřbu jeho matky ale i jemu po tvářích stékaly slzy.

Hymna byla posledním impulsem

Nejtěžší moment pro krále Karla III. přišel ve chvíli, kdy v závěru smutečního ceremoniálu kapela zahrála hymnu God Save the Queen. Podle webu Us Weekly začal okamžitě utírat slzy a bylo poznat, že jej moment naprosto rozhodil. Oporou mu pak byla hlavně jeho manželka Camilla, která seděla po jeho boku.

Za královnu truchlila i pravnoučata

Nejmladšími smutečními hosty byli devítiletý princ George a jeho sestra, sedmiletá princezna Charlotte. Ti si možná zpočátku možná tak docela vzhledem ke svému věku neuvědomovali, co se kolem nich vlastně děje, a dokonce se mile usmívali na přítomné fotografy. Po chvíli se ale vše změnilo. Princezna Charlotte propadla ještě před zahájení ceremoniálu v zoufalý pláč a slzy po tváři tekly i jejímu staršímu bratrovi. Obě děti se snažila uklidňovat jejich maminka, Kate Middleton. Ta sama se ale měla co dělat, aby situaci ustála. Stejně tak jako například Meghan Markle.

Rozloučit se přišli i pejsci

Momentem, který vyvolával smutek, dojetí i úsměv zároveň, bylo, když se u Westminsterského opatství objevili i milovaní pejsci královny Alžběty II. A dokonce i oni působili posmutněle.

Kromě rodiny a dalších stovek státníků se s královnou ovšem loučily i statisíce lidí v ulicích Londýna. Místa, ze kterých bylo možné sledovat smuteční procesí, byla beznadějně obsazena už během noci z neděle na pondělí. Ohromné množství diváků pak sledovalo pohřeb královny Alžběty II. v přímém přenosu u televizních obrazovek.