Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Královna Alžběta II. zvládá covid dobře: Má mírné příznaky a věnuje se práci

Královna Alžběta II. má covid
Královna Alžběta II. má covid
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta II. má covid

Fanoušci britské monarchie mají o královnu Alžbětu II. pořádný strach. Před pár dny bylo totiž oznámeno, že byla hlava monarchie pozitivně testovaná na koronavirus. Vzhledem k jejímu vysokému věku patří královna do nejohroženější skupiny, pro kterou může mít covid-19 fatální následky. Jak se ale zdá, Alžběta II. nejdiskutovanější onemocnění současnosti zvládá s naprostým přehledem. 

Je obecně známo, že nejhorší dopad může mít nákaza koronavirem pro populaci ve věku nad 60 let. Královně Alžbětě II. je už neuvěřitelných 95 let, a tak se nelze divit, že zpráva o tom, že se virem nakazila, v mnohých vzbudila obavy o její život. Vypadá to ale, že jakákoliv panika je naprosto zbytečná. Královna totiž nemoc s naprostým přehledem zvládá. Jak uvádí web CBS News s odkazem na oficiální vyjádření Buckinghamského paláce, královna pociťuje jen mírné příznaky nemoci, které lze přirovnat k běžnému nachlazení. 

Úplný odpočinek nepotřebuje

Královna Alžběta II. je známá tím, že se za každé situace snaží plnit své královské povinnosti a ani tentokrát tomu není jinak. Přestože by si ve svém věku mohla s naprostým přehledem dát pár dní volna, aby se v poklidu mohla z nemoci zotavit, Alžběta II. zkrátka odpočívat neumí. I přes koronavirus bude nadále pracovat. Je ale pravdou, že se bude věnovat převážně jednodušším úkonům. 

Královna se nakazila koronavirem i přesto, že obdržela tři dávky vakcíny proti covidu. Na druhou stranu je ale možné, že díky očkování pociťuje jen mírné příznaky. 

Zdraví ji trápí dlouhodobě

Vzhledem k jejímu věku je naprosto běžné, že se u královny Alžběty II. čas od času objeví nejrůznější zdravotní komplikace. V říjnu 2021 strávila královna dva dny v nemocnici, kam nastoupila kvůli blíže neupřesněnému vyšetření. O měsíc později ji zase trápila bolest zad. A ta ji podle všeho trápí dodnes. Královna by se zkrátka měla ve svém věku šetřit. I když je mezi veřejností zbožňována, možná by nebylo od věci, kdyby zvážila předat žezlo svému synovi princi Charlesovi. Dostatečný odpočinek je ve stáří tím nejdůležitějším. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky