Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sluha prozradil, jak tráví čas Alžběta, a jaká panuje nálada v královské rodině

královna Alžběta
královna Alžběta
Zdroj: Profimedia
královna Alžběta

Plná elánu. Taková je královna Alžběta, která na veřejnost působí takřka nesmrtelně. Na britském trůnu je už osmašedesát let a příznivci královské rodiny doufají, že tam ještě pár let bude. Za desítky let vlády si vytvořila svoje zvyky, kterých se za žádných okolností nevzdává. Bývalý komorník nyní prozradil, jaký je největší mýtus kolem královských tradic.

Bez čaje o páté si svůj život královna ani neumí představit. Pravdou je, že si ho nedává jen později odpoledne, ale nechá si ho servírovat klidně hned po probuzení. Miluje zejména horký šálek Earl Greye se sušenkami.

Na nóbl snídani si královna nepotrpí. Nepohrdne obyčejnými cereáliemi, jogurtem a javorovým sirupem. Mezi její oblíbené pokrmy patří také toast s marmeládou. Někdy si dá i míchaná vejce s lososem a lanýži. Raději však dává přednost sladké snídani.

Královna miluje čaj kdykoli během dne

Komorník Grant Harrold nyní v podcastu Zoe Burrell a Angely Mollard prozradil, jak královna pije ve volných chvílích čaj. Představa všech je, že sedí elegantně upravená se šálkem v ruce a při usrkávání má zvednutý malíček. Skutečnost je ale jiná.

„Má ráda Assam nebo Earl Grey,“ tvrdí Harrold, který kdysi pracoval pro prince Charlese. Zdůraznil to, že královna při pití čaje malíček opravdu nezdvihá. „Preferuje čerstvý čaj v porcelánové konvici.“ Vzhledem k tomu, že je v izolaci, vypije ho jistě mnohonásobně více než jindy. Spadá totiž do rizikové skupiny.

Nejraději má Earl Grey

Nikdo však netuší, zda má koronavirus či nikoli. Buckinghamský palác to tají. Že se na něj nechala otestovat, je však více než pravděpodobné. Onemocnění Covid-19 se zatím prokázalo u prince Charlese, kterého to vzhledem k věku může ohrožovat na životě.

„Testy provedla britská národní zdravotní služba, kde princ i vévodkyně splnily nutné podmínky. Vzhledem k vysokému počtu pracovních povinností, kterým se princ v posledních týdnech věnoval, zatím není jasné, kde došlo k nákaze,“ zní oficiální prohlášení. Jedenasedmdesátiletý Charles je v domácí karanténě i se svou ženou Camillou, vévodkyní z Cornwallu.

Královna je momentálně v izolaci

Pozitivně testován na koronavirus byl i jeden ze zaměstnanců paláce. Není ale jasné, zda byl v kontaktu s královnou či s ostatními členy královské rodiny. „V souladu s příslušnými pokyny a našimi vlastními procesy jsme podnikli nezbytná opatření k ochraně všech zúčastněných zaměstnanců a lidí,“ uvedl mluvčí paláce pro Daily Mail.

„Královna je v dobrém zdravotním stavu. Dodržuje všechna zdravotní opatření,“ uvedla pro Fox News mluvčí královského paláce. Princ Harry má o svoji rodinu velký strach. Do Británie chtěl z Kanady přiletět, ale Meghan mu to zakázala. Kdyby se oba neodhodlali k tak zásadnímu kroku, byl by jim princ nablízku.

Patří do rizikové skupiny

Harry a Meghan šokovali britskou veřejnost, když oznámili, že už nechtějí být součástí královské rodiny. „Máme v úmyslu vzdát se role 'předních' členů královské rodiny a pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, zatímco budeme nadále plně podporovat Její Veličenstvo královnu," napsali na svůj Instagram.

„Moje rodina a já naprosto podporujeme touhu Harryho a Meghan vybudovat si nový život jakožto mladá rodina. Ačkoli bychom preferovali, kdyby zůstali plnohodnotnými funkčními členy královské rodiny, respektujeme a chápeme jejich přání žít jako rodina nezávisleji,“ zněla reakce královny.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky