Král Karel III. a jeho manželka Camilla čelili ve skotském Edinburghu masovým protestům a skandování "Není to můj král". A to se na chování dvojice projevilo. Jak prozradila stránkám express.co.uk odbornice na řeč těla Judi Jamesová, král na sobě negativní přijetí nedal znát, ačkoli se choval trochu jinak než obvykle.

Navzdory demonstracím proti své osobě si britský král Karel III. zachoval klidný a vyrovnaný výraz tváře. Podle expertky na řeč těla se totiž zřejmě více soustředil na zajištění Camilliny bezpečnosti a projevoval směrem k manželce ochranná gesta, zatímco ji vedl do míst, kde se měla odehrát korunovace. Králův nečekaný "mód manžela“ je přitom při veřejných událostech vzácným jevem, protože Charles se obvykle během oficiálních povinností o manželku příliš nestará. Tentokrát však udělal výjimku, a přestože se z jeho tváře při potížích Camilly s dveřmi auta při vystupování z vozu dala vypozorovat jistá frustrace, dělal vše proto, aby na sobě nedal nic znát, na manželku počkal a gentlemansky ji pak vedl vedle sebe.

Camilla oslnila svým outfitem

Samotná bohoslužba měla intimnější atmosféru a účastnili se jí král, královna a vévoda a vévodkyně z Cambridge. Uspořádání sedadel přitom zdůrazňovalo kontinuitu a trvalý status monarchie. Rovněž vykreslilo událost jako spíše rodinnou záležitost a zdůraznilo význam těchto čtyř nejdůležitějších osobností britské monarchie. Všichni členové královské rodiny přitom vypadali jedním slovem úchvatně. Nejvíce ale zabodovala královna Camilla, jež oslnila v dlouhých bílých šatech z dílny navrháře Bruce Oldfielda.

Navzdory kontroverzím, které provázely nástup krále Karla III. na trůn, se on i královna Camilla během obřadu chovali s grácií. A přestože budoucnost monarchie zůstává na britských ostrovech žhavým tématem diskusí, královská rodina se prozatím soustředí na prezentování své jednoty a oddanosti královským povinnostem.

Související články