Princ Harry a Meghan Markle uštědřili britské monarchii už několik ran. Nejprve kritizovali chování některých jejích členů v rozhovoru s Oprah. Následně natočili šestidílný dokument pro Netflix, kde hovořili o těžkostech žití za zdmi Buckunghamského paláce, a nakonec Harry vydal svou knihu Náhradník. V té se pro změnu soustředil hlavně na chladné vztahy se svým bratrem Williamem. I přesto nad nimi ale král Karel III. nezlomil hůl.

William se obává

Jak totiž uvedl web Daily Mail, navzdory všem neshodám a hádkám chce mít král Karel III. svého mladšího syna a jeho manželku už brzy v Británii. Pozval je totiž na svou korunovaci.

Z rozhodnutí krále ale nemá radost jeho starší syn, princ William. Ten se totiž obává toho, že se během korunovace bude ubírat veškerá pozornost veřejnosti právě na Harryho a Meghan a jeho otec bude při svém velkém momentu zastíněn.

Nesmí chybět

Jenže král Karel III. je docela jiného názoru. Více než přítomnost Harryho a Meghan by totiž podle něj vzbudila rozruch jejich absence. Proto je přesvědčený, že na korunovaci jeho syn s manželkou nesmějí chybět.

Dá se však očekávat, že na korunovaci nebudou vévoda a vévodkyně ze Sussexu sedět vedle ostatních členů britské královské rodiny a jejich účast bude podmíněna různými pravidly a opatřeními.

Zda se ale princ Harry a Meghan skutečně objeví na korunovaci, ukáže až čas. Setkání s příbuznými totiž není jedinou věcí, ze které mají obavy. Lze předpokládat, že ani britská veřejnost nebude z jejich přítomnosti nadšená a své znechucení jim dá pořádně najevo.