Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vytrucovaná královna: Karlovi III. Camillu zakázala matka, čekal na ni roky

Král Karel III. a Camilla Bowles
Král Karel III. a Camilla Bowles
Zdroj: Profimedia
Král Karel III. a Camilla Bowles

Než se král Karel III. a Camilla Bowles v roce 2005 vzali, měli za sebou velmi bohatou společnou minulost. Dlouhá desetiletí je pojilo silné pouto, přesto se ale vzít nemohli, a tak si každý na oko kráčel svou vlastní cestou, během které ublížili několika lidem. Hlavně princezně Dianě, která byla z manželovy nevěry velmi nešťastná. Proč si ale vůbec Karel III. bral Dianu, když měl hlavu plnou jen Camilly?

Vztah krále Karla III. a Camilly Bowles byl vždy poněkud kontroverzní. Dvojice se podle webu Good Housekeeping seznámila poprvé už v roce 1971 a Karel III. se do Camilly prakticky okamžitě zamiloval. Camilla ovšem v té době už randila s britským vojákem Andrewem Parker Bowlesem, kterého si v roce 1973 vzala. Postupem času ale přece jen podlehla Karlovi III. 

Záplata na zlomené srdce

Camilla a Karel spolu udržovali tajný poměr. Během něj se tehdy ještě princ seznámil s Dianou Spencer, která se britské královské rodině velmi zamlouvala. A jak uvádí web Reader’s Digest, princ Philip, otec Karla, prince dokonce nutil do toho, aby Dianu požádal o ruku. Což následně Karel, možná i proto, že chtěl vyhovět rodičům, udělal. V manželství ale nebyl šťastný. A Dianu podváděl s Camillou. Tu si chtěl původně vzít namísto Diany. Takový krok byl ale pro monarchii naprosto nepřípustný. 

Přísný protokol

Kdyby si totiž chtěl Karel Camillu vzít, znamenalo by to, že se Camilla musí rozvést. A jak tehdy nařizoval britský královský protokol, nikdo z členů monarchie si nesměl vzít nikoho, kdo už byl jednou vdaný či ženatý. Camilla tak podle matky a otce Karla rozhodně nebyla dobrou volbou. Zato mladá a nevinná Diana ano. 

Diana Karla bezmezně milovala, a proto ji velmi zraňovalo, když se dozvídala, jak od ní Karel utíká za Camillou. „Byly jsme v tom manželství tři,” řekla v 90. letech během známého rozhovoru pro BBC. 

Camilla se následně v roce 1995 rozvedla a dále udržovala – už ne tolik tajný – poměr s Karlem III. Ten se s Dianou rozvedl v roce 1996. Po rozvodu mnozí Camillu nenáviděli a vyčítali jí, že zničila Dianě manželství. Karel a Camilla se tak na veřejnosti spolu moc neukazovali. To přišlo až o několik let později, když si lid na Karla a Camillu zvyknul a smířil se také se smrtí princezny Diany. A v roce 2005 si Camilla a Karel konečně řekli své ano. Po více jak 30 letech od svého seznámení. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky