Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Netflix natočí sci-fi podle knihy Kosmonaut z Čech v hlavní roli s Sandlerem

Adam Sandler s manželkou Jackie
Adam Sandler s manželkou Jackie
Zdroj: Profimedia.cz

Streamovací gigant Netflix v současné době připravuje filmovou adaptaci knihy Kosmonaut z Čech spisovatele Jaroslava Kalfaře. Ústřední postavou příběhu je kosmonaut Jakub Procházka, kterého ztvární herec Adam Sandler. 

Slavný hollywoodský herec Adam Sandler je známý především díky nejrůznějším komediálním rolím, které za svou kariéru ztvárnil. Nyní se však objeví ve sci-fi snímku Kosmonaut z Čech, který je filmovou adaptací knihy Kosmonaut z Čech spisovatele Jaroslava Kalfaře. Snímek vznikne pod křídly streamovací služby Netflix. 

Kosmonaut z Čech je originální knihou, která vypráví příběh Jakuba Procházky, muže, jež je vybrán, aby se stal jednočlennou posádkou rakety směřující na nebezpečnou misi k Venuši. Na tu jej vyšle nevelká země uprostřed Evropy. Jakub však ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou a nakonec zjišťuje, že svou životní lásku obětoval kvůli svým ambicím. Kniha je plná lidské vřelosti a humoru. A co na volbu herce pro hlavní roli říká sám spisovatel Kalfař?

Adam Sandler žije? Jasně, a umístil se na sedmém místě. Adam Sandler žije? Jasně, a umístil se na sedmém místě. Zdroj: profimedia

Spisovatel Jaroslav Kalfař se narodil v Praze 20. května 1988, ve svých patnácti letech však emigroval do Spojených států. Jeho kniha Kosmonaut z Čech se ihned po vydání stala oblíbeným dílem, které zaujalo hlavně svou originálností. Bylo tak jen otázkou času, kdy se některé z filmových studií rozhodne k jejímu filmového zpracování. 

„Z výběru herce i režiséra jsem nadšený,” nechal se podle Forbes slyšet Kalfař. Natáčení má dle dostupných informací začít v lednu příštího roku. Jméno Adama Sandlera však není jediné slavné jméno, které se k projektu pojí. Režie se ujme Johan Renck, toho proslavil seriál televize HBO Černobyl. Jedním z producentů je i herecká hvězda Channing Tatum.

Na realizaci snímku se podílí i sám Kalfař. „Poté, co ode mě skupina Free Association koupila práva na knihu a začala pracovat na scénáři, hodně jsem ho konzultoval s producenty a scénáristou,” popsal svou roli při vzniku filmu Kalfař pro Forbes.

„Práce na scénáři trvala zhruba rok a půl, teď bude hlavní slovo patřit režisérovi a producentům,” nechal se spisovatel slyšet. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU