Velká Británie se chystá na jednu z největších události letošního roku. Už 6. května se uskuteční slavnostní korunovace krále Karla III., které se zúčastní celá řada významných osobnostní. Do ulic Londýna pak vyrazí i tisíce příznivců britské monarchie. A aby toho nebylo málo, celý ceremoniál bude živě vysílán po celém světě. Není proto divu, že je v zájmu naprosto všech, aby korunovace proběhla bez sebemenších problémů.

Velký zmatek

I proto ale v posledních dnech podle webu Mirror stoupá nervozita organizátorů korunovace. Navzdory tomu, že by v současné době měla být většina věcí zařízena, zaměstnanci paláce mají před sebou ještě mnoho práce a závodí s časem.

Jedním z velkých problémů je otázka toho, kudy vlastně povede královský průvod. Uzavření různých ulic Londýna stojí balíky peněz a monarchie chce zásadně snížit výdaje. Proto se všichni snaží vymyslet takovou trasu, která sice splní svůj účel, ale nebude příliš drahá. Další zmatky pramení také například z toho, jak budou členové britské královské rodiny během ceremoniálu oblečeni.

Přípravy brzdí i Harry

Velkou otázkou je také zasedací pořádek. I ten měl být už dávno vyhotovený, jenže někteří se stále neuráčili vyjádřit se k tomu, zda se vůbec korunovace zúčastní. Řeč je konkrétně o princi Harrym a jeho manželce Meghan Markle.

Přestože měli dát nejpozději do 3. dubna pracovníkům paláce vědět, zda pozvání krále na korunovaci přijímají, dosud tak neučinili. Král Karel III. ale svého mladšího syna a jeho manželku nechce zcela vyškrtnout, a tak velkoryse čeká, jak bude znít jejich rozhodnutí. Organizátoři ale kvůli prodlevě museli zatím plánování zasedacího pořádku zcela pozastavit.

Související články