Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nemocná dívka z Techtle Mechtle: Kdybych věděla, co se stane, nikam bych nešla

Party, ilustrační foto
Party, ilustrační foto
Zdroj: Fotografie od uživatele Vishnu R Nair ze služby Pexels

V červenci se do pražského klubu Techtle Mechtle přišla bavit i dívka, která měla podle hygieniků šířit koronavirus. Počet nakažených, kteří jakýmkoli způsobem souvisí s daným místem, je k dnešnímu dni 165. Sama dívka se hájí, že na večírek šla s vědomím, že je zdravá. To ovšem popírají někteří svědci.

„Nikomu bych nechtěla vědomě ublížit. Ten večer jsem se cítila dobře. Není pravda, že jsem o nemoci věděla a šla do Techtle Mechtle s pozitivním testem. Nechápu, jak někoho může vůbec napadnout, že jsem do klubu šla záměrně už nemocná,“ prozradila dívka v rozhovoru pro iRozhlas.cz.

V osudný večer byla domluvena s pár přáteli, že společně navštíví klub. Kdyby věděla, co bude následovat, jistě by si večírek odpustila. V rozhovoru popřela spekulace, že měla být najatou společnicí nebo pořádat oslavu narozenin v hojném počtu.

Dívka šířila koronavirus v Techtle Mechtle

„Netuším, kde a kdy jsem k nemoci přišla. Ani jsem neznala nikoho v mém okolí, kdo by byl pozitivně testován. V neděli jsem se necítila dobře, dostala jsem horečku a zimnici. Jelikož jsem chtěla mít jasno i kvůli rodině, ještě ten den jsem se na své náklady nechala otestovat. Bohužel test byl pozitivní,“ popisuje svůj den po večírku.

Dívka, která si přála zůstat v anonymitě, následně kontaktovala hygienu, kde po ní chtěli znát seznam osob, s nimiž přišla do kontaktu. Tam se objevil další problém. Reálně znala asi pět lidí. Zbytek lidí si dohledala.

Kdyby věděla, co se stane, na večírek by nešla

„Chápu, že na mě byli lidé naštvaní. Přišli kvůli tomu o sportovní přípravy, o příjem, dovolenou a další věci. Ale přece jenom, když se jde někdo bavit do klubu, uzavřeného prostoru, kde nikdo nemá roušku a kvůli hlasité hudbě se tam návštěvníci navzájem překřikují, musí počítat s tím, že by se tam mohl eventuálně nakazit. Ale i přes to mě překvapilo, kolik lidí dokáže být až nenávistných,“ říká zaraženě.

„Lidé mi ironicky gratulovali k napsaným článkům a „slávě“, vytvořili meme, diskutovali o mně nehezky v komentářích, vyhrožovali mi, že mě pobodají, rozbijí hlavu,“ prozrazuje dívka nechutnosti, které jí lidé píší.

„Hanlivě se o mně vyjadřovali, pokoušeli se mi dovolat a psát zprávy přes sociální sítě, každý den mi přicházelo X žádostí o sledování,“ pokračuje.

Její blízké okolí to vzalo dobře. „Věří mi a ví, jaká jsem. Takže cokoliv, co o mně vyšlo v médiích nebo se dočetli na sociálních sítích, hodili za hlavu. Byli mi velkou oporou. I přes to, že oni sami byli mezi nakaženými,“ tvrdí dívka.

Dívka chtěla zůstat v anonymitě, lidé jí vyhrožují

„Nejsem žádný zločinec a celá situace mě mrzí. Celé to bylo jedno velké neštěstí,“ dodává smutně. Sám spolumajitel se dle webu iDnes.cz nechal slyšet, že klub Techtle Mechtle celá kauza velmi poškodila. Lidé jim vyhrožují vypálením a návštěvníků podstatně ubylo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky