Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lucie Šafářová promluvila o karanténě u nich doma i strachu z budoucnosti

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Zdroj: Instagram
Lucie Šafářová

Zákeřný koronavirus teď paradoxně spojil všechny lidi bez rozdílu. Nařízení vlády nyní totiž musí dodržovat každý. I Lucie Šafářová, která si myslí, že za šířící vir si možná můžeme tak trochu sami.

I Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec tráví poslední měsíc doma. Dodržují totiž celostátní karanténu kvůli šířícímu se koronaviru, který ohrožuje zejména staré lidi. Mladší ročníky mohou být však přenašeči, a proto je nařízení vlády potřeba respektovat.
 
„Každý jsme teď doma sami a přitom jsme spolu víc, než kdy jindy! Často selháváme, protože nefungujeme jako celek. Ničíme si naši planetu, znečišťujem a pustošíme a pak se divíme, co nám to vrací a proč. Teď nás něco, co ani nevidíme zastavilo a máme čas se zamyslet, co je vlastně důležité,“ napsala Šafářová na svůj Instagram

Lucie má obavy z budoucnosti

Z jejích slov je cítit, že se blízké budoucnosti obává. „Můžeme to zastavit, jen když budeme fungovat jako celek. Zvládneme to? Uvědomíme si, že to je třeba i jinde potom? Co myslíte? Děkuji všem, co pomáhají,“ vyjádřila vděk bývalá profesionální tenistka.

Té většinu času zabírá péče o malou Leontýnku, která se jim s Plekancem nedávno narodila. Nepopírá, že pandemie koronaviru jejich denní režim ovlivnila. „Mám pocit, že za poslední dny se náš svět zastavil. Omezení ve všech směrech našeho života,“ svěřuje se na sociální síti Lucie.

Podle ní ničíme naši planetu

„Nejistota a strach, který se na nás chrlí ze všech stran. A proto šup do přírody! Máme ji krásnou a dnes bylo slunce. Dodá to energii i dobrou náladu! Jsme v tom všichni stejně a zvládneme to,“ šíří dobrou náladu tenistka.

Nedávno si přitom stěžovala, že nemá čas ani na kávu. „Tak si říkám, kdy si zase v klidu dám ráno teplý kafe? To si asi chvíli počkám, ale studený je prý na krásu? Moc mi teda nechutná. Ono i to bez kofeinu není ono. Už skoro spinká a stačí když se podívá a budu pít studený klidně pořád,“ zveřejnila status u fotky se spící dcerou.

Plekanec i Šafářová jsou nyní doma

Teď už si kávu vypije s přehledem, jelikož jsou s Plekancem oba doma. „Nevím, kolikátý je den karantény, ale takhle to vypadá u nás doma. Člověk má čas i na jiný věci,“ informuje Šafářová na svých stories, kde je Plekanec v domácím oblečení.

Pokud se oba vydají ven, vždy je to s rouškami. „Čím větší bude naše disciplína, tím dříve se vrátíme k normálnímu životu,“ hlásají šťastní rodiče. Ti si nepřejí nic jiného, že aby se se svojí dcerou mohli vydat na procházku a nemuseli se ničeho bát.

Lucie je šťastnou maminkou

Když Šafářová otěhotněla, snažila se to tajit. Nakonec šla ale s pravdou ven. V pokročilém stádiu těhotenství by bříško skryla sotva. „Když jsem skončila s tenisovou kariérou, napadlo mě, jestli ještě zažiji takovou radost jako při sportovních vítězstvích,“ tázala se na sociální síti.

„Teď už vím, že v životě existuje daleko větší radost a v dnešní době to vnímám i jako velký dar! Čekáme s Tomášem miminko a velmi se na nový přírůstek do rodiny těšíme! Ten moment, kdy člověk vidí ťukat srdíčko toho malého na ultrazvuku, je asi nejkrásnější pocit v životě! Jsme rádi, že se naše rodina rozrůstá a věřím, že budeme šťastní,“ dodala Lucie, která se záhy stala maminkou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU