Kolem koronaviru se šíří spousty pravd i mýtů, veřejnost ale neví čemu mají věřit. Mediální šílenství kolem COVID-19 dosáhlo v Čechách nevídaných rozměrů a mělo i své následky. Lidé v panice vykoupili zásoby mouky, rýže a dalších trvanlivých potravin a akutálně v celé republice neseženete roušku!

Šebrle je v karanténě a nesmí do práce

Zákeřný zabijácký virus se ovšem nevyhýbá ani celebritám, v karanténě je aktuálně moderátor zpráv, a bývalý sportovec Roman Šebrle. Ten se do práce vrátí nejdříve za dva týdny. Co si o nákaze myslí další známé tváře?

Před pár dny se k situaci ohledně koronaviru vyjádřila i Nikol Štíbrová. "Víme h**no co se děje, zavírají se školy, lidé jsou v karanténě. Vadí mi, jak se furt smějeme lidem, který si dělají zásoby potravin. Třeba mají doma děti a neví, co bude, tak si nakoupí nějaký potraviny navíc. No a co, ať si to každý řeší, jak chce," vyjádřila se Štíbrová na svém Instagramu.

Má doma Nikol Štíbrová zásoby rýže a roušek?

Nikol se chtěla zastat lidí, kteří virus nepodceňují a tvrdí, že horší je posmívání těch, kteří nemoc zlehčují a nemají pro druhou skupinu pochopení. Štíbrová evidentně patří spíše do skeptické části obyvatel trpícími obavami z koronaviru. To zpěvačka Olga Lounová má zcela jiný pohled na věc, ačkoliv také není zcela bez starostí.

Olga Lounová na rozdíl od Nikol Štíbrové příliš nepanikaří a svůj nabitý pracovní diář kvůli koronaviru nijak nemění! "Zrovna jsem se vrátila ze Seattlu. Kdo si o viru něco zjistil ví, že se jedná o slabší nemoc, než je například klasická chřipka," tvrdí zpěvačka a dodává, že na pozoru by se měla mít hlavně starší generace.

Olga Lounová nepanikaří, strach má pouze o staré lidi

"Já bych byla opatrná hlavně u starších lidí, nebo u nemocných. Tam to riziko skutečně je. Lepší je pro ně určitě necestovat do krizových oblastí a dbát na hygienu rukou. Děti a mladí zdraví jedinci se nemají čeho obávat," říká Lounová.

Navíc, další důvod k optimismu je přicházející jaro, které by mělo výskyt COVIDU-19 zcela vymýtit! "Už začíná být teplo a ten vir prý nesnáší vyšší teploty. Věřím, že to brzy zmizí. Navíc už dokonce maj lék," uzavírá Olga.