V době, kdy se dcera herečky Veroniky Žilkové se sympatickým, ale tajemným mladým mužem dala dohromady, o jeho identitě se toho příliš nevědělo. Rozhovory mladík nedával a sociální sítě kromě toho, že se rád projede drahými auty, příliš mnoho neprozradily.

Postupně ovšem začala najevo vyplývat fakta, která by nejspíš znepokojila každého rodiče dospívající dívky - tedy až na Veroniku Žilkovou, která prvního chlapce své dcery nechala bez obav žít pod svou střechou. Damian, příjmením Drahokoupil, je totiž synem známé postavy noční Prahy - zakladatele známého kabaretu Davida Darlinga.

Syn plzeňského lékaře pražský podnik Darling založil ještě za minulého režimu. Velmi rychle se mu začalo dařit a jeho kabaret, který se pyšnil tím, že se drží francouzského stylu, se stal oblíbenou atrakcí. Pověstná bílá limuzína s fotografiemi striptérek se stala něčím, co k nočnímu hlavnímu městu zkrátka patří. Podle zdroje serveru Expres.cz mělo přitom právě toto auto být jednou z příčin neshod mezi Kordulou a Damianem.

Na tchyni nejlepší dojem nejspíš neudělal

“Před dům Žilkové ho jednou přivezlo takové to striptýzové auto z Darlingu. Kordulu to muselo pochopitelně bolet. Měl také půjčený vytuněný Mercedes a proháněl se s ním po Suchdole. Lidi si pak stěžovali a pomlouvali Kordulku,” uvedl svědek, který si nepřál být jmenován.

“Damian to měl v hlavě nastavené jinak. Sex bral jako úplně normální věc, se kterou se obchoduje. Říkal, že bude jednou manažer Darlingu a že bude za vodou. Měl představu, jak mu bude Kordula v klubu pomáhat. Plánoval na erotickém veletrhu u stánku prodávat sádrové odlitky vagín a podobně,” dodal pro Expres.cz zmíněný zdroj.

Pokud Damian skutečně plánuje jít ve stopách svého otce, měl by se pravděpodobně mít na pozoru. Velmi snadno by se totiž mohl dostat do zóny ilegálních činností. V roce 2012 proběhla v klubu jeho otce velká policejní razie, které se účastnilo více než 200 policistů. Kabaret Darling se totiž stal nejen útočištěm pro dekadentní a lehce pokleslou zábavu, ale také hnízdo prostituce.

Od soudu odešel kabaretiér s podmínkou

Celkem čtrnáct osob včetně samotného Davida Darlinga bylo tehdy obžalováno z kuplířství a k soudu chodili dlouhé roky. Celá kauza skončila teprve v roce 2020. Tehdy Městský soud v Praze uložil Davidu Darlingovi tříletou podmínku s odkladem na tři roky.

Není to ovšem jediný pochybný podnik, do kterého se Damianova rodina kdy pustila. Podle všeho jméno Davida Darlinga figurovalo také u vzniku podvodné sociální sítě Nameee, která slibovala prostor bez obtěžujících falešných účtů a spamu. To vše pochopitelně za poplatek. Více než službou, která by dbala o blaho svých klientů, však šlo pravděpodobně o pyramidový byznys.

Související články