Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kolik si tyto hvězdy řekly za své nejlepší role? Někteří si dodnes rvou vlasy...

Kolik tito slavní dostali za své asi nejlepší role?
Kolik tito slavní dostali za své asi nejlepší role?
Zdroj: pinterest.com a youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Někdy je role přednější než plat, který za ni slavní dostanou. Alespoň těchto devět známých celebrit hrálo ve filmech, které se staly jejich asi nejlepšími rolemi, opravdu za minimum peněz. Pokud to tedy srovnáme s jejich běžnými honoráři pohybujícími se v řádech milionů. Podívejte se, kdo kolik dostal, a za který film.

Některé zahraniční celebrity nechtějí jen hamtat peníze. Když si přečtou kvalitní scénář, tak neváhají slevit ze svých nároků a klidně ve filmu hrají i zadarmo. A těmto devíti to vyšlo, protože za role, které se dají hodnotit jako jedny z jejich nejlepších, dostali minimum peněz, ale udělali si oko u kritiky a diváků.

Tom Cruise: Magnolia - 100 000 dolarů

Vám se to asi bude zdát astronomická částka, ale Tom Cruise běžně dostává za filmy jako Mission Impossible nebo Interview s upírem desítky milionů dolarů. Když si ale přečetl scénář k filmu Magnolia, tak okamžitě kývl na nabídku jeho scénáristy a režiséra Paula Thomase Andersona a přijal roli člověka učícího jiné muže, jak svést a zničit ženy. A vyplatilo se mu to. Za roli získal Zlatý glóbus.

Brad Pitt: Thelma & Louise - 6 000 dolarů

Teď si asi řeknete, že je jasné, proč Brad Pitt dostal za tuhle roli ve filmu Ridleyho Scotta tak málo. Byla to jeho první velká role, která mu otevřela dveře do Hollywoodu, protože předtím byl neznámým krasavcem. Ale přesto je zajímavé se podívat, kolik si vydělal tehdy s přihlédnutím k faktu, že třeba za film Dannyho parťáci inkasoval 30 milionů dolarů. A to je setsakra velký rozdíl. Co říkáte?

Ryan Gosling: Half Nelson - 1 000 dolarů za týden

V roce 2006 se herec Ryan Gosling objevil v nízkonákladovém dramatu Half Nelson, za nějž inkasoval jen několik tisíc dolarů. Všichni se divili, protože dva roky předtím se už dostal do podvědomí v Hollywoodu díky úspěšnému filmu Zápisník jedné lásky. Přesto se mu tato sázka na spolupráci s režisérem Nickem Cassavetesem vyplatila. Za roli učitele v tomto snímku získal totiž svou první nominaci na Oscara.

Hilary Swank: Kluci nepláčou - 3 000 dolarů

Režisérka Kimberly Peirce si asi musela pěkně mnout ruce, když do role Teeny Brandon alias Brandona Teena obsadila začínající hvězdu Hilary Swank. Nejen že ji tahle kráska stála jen 3 000 dolarů (což je mimochodem tak málo, že to Hilary nestačilo ani na získání zdravotního pojištění), ale role Swank katapultovala na vrchol slávy. Získala totiž Oscara a o jejím umu se začalo všude mluvit.

Dustin Hoffman: Absolvent - 17 000 dolarů

Tento film z roku 1967 je dodnes považován za jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů vůbec. Finanční úspěch to ale nebyl pro Dustina Hoffmana, který za roli chlapce svedeného starší ženou dostal 17 000 dolarů. Zase na druhou stranu mu toto drama umožnilo vzlétnout do výšin hollywoodské smetánky. A třeba za účast ve skvělém filmu Motýlek z roku 1973 už herec získal 1,25 milionu dolarů.

Jennifer Lawrence: Do morku kosti - 3 000 dolarů

Pro začínající herečku Jennifer Lawrence bylo přijetí role sedmnáctileté Ree, vydávající se hledat otce do missourské vysočiny Ozark, asi tou nejlepší věcí v životě. Ačkoliv za ni dostala pouhých 3 000 dolarů. Snímek byl totiž kritiky vyzdvihován jako nejlepší film roku 2010 a Jennifer za něj získala nominaci na Oscara. V roce 2017 se díky tomuto odrazovému můstku stala druhou nejlépe placenou herečkou Hollywoodu.

Harrison Ford: Star Wars: Epizoda IV - 10 000 dolarů

Harrison Ford chtěl nejprve roli Han Sola v prvním filmu ze série Star Wars (1977) odmítnout, protože mu nabízeli za týden práce pouhých 1 000 dolarů. Nakonec souhlasil a přišel si tak na 10 000. Když si vezmeme, jakým kultovním fenoménem se celá série stala, tak je to skutečně směšná částka. To učinkování v Epizodě VI - Návrat Jediho (1983) už mu vyneslo slušných půl milionu dolarů. Dobrý posun...

Jim Carrey: Yes Man - Zadarmo 

Všichni očekávali, že bude Jim Carrey za roli rozvedeného Carla Allena požadovat desítky milionů, protože už byl zavedenou star. On však kývl na to, že jeho honorář bude činit nulu. Jediné, co si ovšem ve smlouvě vymínil, bylo, že dostane 36,7 procenta z příjmů, co si film vydělá. A jeho sázka do loterie se rozhodně vyplatila. Nakonec si přišel na 35 milionů dolarů.

Bill Murray: Jak jsem balil učitelku - 9 000 (-25 000 dolarů)

Tomu se říká zamilovat se do scénáře. Bill Murray, který za roli ve filmu Na hromnice o den více inkasoval v roce 1993, 10 milionů dolarů, tak prahnul, aby si zahrál ocelářského magnáta pana Bluma ve filmu Wese Andersona - Jak jsem balil učitelku (1998), že souhlasil s honorářem 9 000 dolarů. Ale nejúžasnější je, že neváhal Andersonovi proplatit šek na 25 000 dolarů, když se studio rozhodlo nesponzorovat helikoptéru potřebnou pro natáčení.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky