Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herečka Kirstie Alley pobouřila Ameriku: Nepleť se do politiky, vzkazují lidé

Herečka Kirstie Alley
Herečka Kirstie Alley
Zdroj: Profimedia.cz

Herečka Kirstie Alley se na sociální síti ostře pustila do platformy Twitter za to, že zablokovala účet prezidentu Donaldu Trumpovi. Krok Twitteru přirovnala k otroctví, za což si vysloužila spoustu negativních reakcí. Ostatní uživatelé jí dali její slova pořádně „sežrat”.

Zastávat se Donalda Trumpa se rozhodně nevyplácí. Své o tom ví i herečka Kirstie Alley, která se proslavila ve filmu Kdopak to mluví. Když bylo o víkendu oznámeno, že byl Donaldu Trumpovi zablokován účet na sociální síti Twitter, rozhodla se herečka sdílet příspěvek, který obsahoval výrok právničky Americké unie civilní svobody Kate Ruane. „Všechny by mělo znepokojovat, když společnosti jako Facebook a Twitter svou neprověřenou silou odstraní lidi ze svých platforem, které jsou nepostradatelné pro projevy miliard lidí,” stálo v postu. 

„Je to pravda, průměrný člověk nebude mít nadále platformu, na které by mohl zveřejňovat své názory. Tomu se říká otroctví. Tato cenzura dokazuje, že technologie nyní drží klíče k řetězům,” napsala pak k citaci právničky sama herečka.  Kirstie Alley Kirstie Alley Zdroj: Profimedia.cz

Během chvíle se příspěvek dočkal obrovské pozornosti, avšak ne zrovna takové, jakou by si herečka představovala. „Toto je šokující minimalizace skutečné brutality otroctví, nepleť se do politiky,” komentoval výrok herečky jeden z uživatelů.

Twitter se rozhodl zablokovat účet Donalda Trumpa poté, co do amerického Kapitolu vtrhli jeho příznivci a začali místo demolovat. To vše kvůli jeho prohře v prezidentských volbách, jejichž výsledky sám Trump označil za zmanipulované, a dokonce žádal o jejich přepočítání. Nad jeho chováním se pozastavila řada známých osobností. 

Herec a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger sdílel na Twitteru své unikátní poselství, ve kterém označil prezidenta Trumpa za nejhoršího amerického prezidenta všech dob. Nazval jej lhářem, kterému se podařilo zmanipulovat miliony Američanů a jehož slova měla za následek právě útok na Kapitol. 

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Zdroj: profimedia.cz

Herečce Kirstie Alley se v profesním životě svého času velmi dařilo, v tom osobním si však prošla peklem. Dlouhou dobu bojovala se svou váhou, propadla závislosti na kokainu a měla problém s početím dětí. 

I přesto všechno se však dokázala postavit zpět na nohy a užívat si život plnými doušky. Psaní příspěvků na sociální sítě by se ale měla podle všeho raději vyvarovat…

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky