Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kim Wilde: popová ikona se vrací!

Zdroj:

Britská zpěvačka Kim Wilde (50) u nás byla dvakrát. V lednu 2008 přijela do Prahy soukromě, aby zde v kruhu rodinném oslavila 10. narozeniny syna Harryho Tristana. A pak hned v létě, aby zazpívala v Malé Skále na festivalu Benátská noc.

Ve 20 letech podepsala nahrávací smlouvu s věhlasným producentem Mickiem Mostem a počátkem roku 1981 vydala první singl Kids in America. Do té doby se jmenovala Kim Smithová, ale pro dráhu zpěvačky si vypůjčila tátovo umělecké příjmení Wilde.

V té době už měl její otec na kontě zhruba 15 hitparádových singlů, jimiž dobyl ostrovní žebříček v letech 1958 až 1962. Kim hned v roce 1981 bodovala v britské singlové hitparádě se čtyřmi nahrávkami plus debutovým albem, jež mělo v názvu pouze její jméno. Pohledná blondýnka se raketově prosadila také v USA.

Od zpívání k zahradě

V hudebním světě měla na růžích ustláno. Na podzim roku 1996 se však vdala za Hala Flowera, svého tehdejšího kolegu z londýnského nastudování rockové opery Tommy. A dobře věděla, že chce-li mít děti, musí to být co nejdřív.

Jeden z jejích hitů, Kids in America, si pustíte zde:

Syn Harry Tristan se narodil 3. ledna 1998, dcera Rose Elisabeth o dva roky později. „Během prvního těhotenství jsem se začala intenzivně zajímat o zahradní architekturu. Původně jenom proto, abych pak svým dětem mohla vytvořit na naší zahradě krásné prostředí. Ale samouk nejsem.

Navštěvovala jsem věhlasnou Capel Manor College, abych se o zahradnictví dozvěděla co nejvíc,“ prozradila mi Kim v telefonickém rozhovoru.

„Když jsem získala v tomto oboru vysokoškolský diplom, požádala mě televizní stanice Channel 4, abych jako známá zpěvačka, ale současně také zahradní architektka a designérka vystupovala v jejím programu Lepší zahrady.

O rok později jsem účinkovala v podobném pořadu BBC. Poté přišly nejrůznější zahradnické výstavy, kde jsem získala několik prestižních cen. A také mi začaly vycházet knížky. První z nich, o vytváření zahrady s pomocí dětí, vyšla v roce 2005 a dočkala se vydání ve Španělsku, Francii, Dánsku, Nizozemsku a Německu. Hned o rok později jsem napsala knihu pro úplné začátečníky.“

Zpátky k muzice

Kromě tatínka Martyho Wildea nadále působí v hudební branži také starší bratr Ricky, šéf doprovodné kapely své sestry: zpívá jí vokály a už mnoho let se jako autor spolupodílí na jejím zpěvníku.

Mladší bratr Marty Wilde jr. je vyhledávaný zahradní designér, takže se má Kim i ve své „druhé profesi“ s kým poradit.

Její sestra Roxanne zpívá jako sboristka u Kylie Minogue, jako sborová zpěvačka působí rovněž neteř Scarlett Wilde.

„Už dlouho jsem nevystupovala nikde jinde než doma ve Velké Británii, vlastně bezmála patnáct let; konkrétně od roku 1996,“ říká Kim Wilde. „Vdala jsem se, pak se věnovala dětem, televizi, rádiu, knížkám o zahradničení… Teprve teď, kdy mám nové album, se zase vydávám na cesty po světě. Snad si na mě posluchači ještě vzpomenou,“ dodává.

Kim Wilde

  • Narodila se jako Kim Smithová v Londýně.
  • Její otec Reginald Smith (74, uměleckým jménem Marty Wilde) dodnes koncertuje.
  • V ostrovní hitparádě debutovala na počátku roku 1981 na druhém místě singlem Kids in America, k němuž pak přidala další tři desítky hitparádových singlů a 10 alb.
  • Na scénu se právě vrací albem 13 novinek Come Out And Play. Se svou rodinou žije na venkově, asi hodinu cesty autem od Londýna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pocta Petru Mukovi

Pocta Petru Mukovi

Přátelé Petra Muka organizují charitativní koncert ve prospěch jeho předčasně osiřelých dcer.

Akční letáky