Různé spekulace se o Kim Čong-unovi šířily přibližně od poloviny dubna. Od té doby média krouží kolem několika teorií, co se s drsným vládcem stalo.

Dle nepodložených informací by mohl být Kim Čong-un po smrti, nebo v kritickém stavu po operaci srdce! Bohužel se zatím nepodařilo prokázat, jak to ve skutečnosti je.

V minulosti se již lídr ztratil z očí veřejnosti na více než měsíc, tentokrát je prý ale situace jiná. Zdvižený prst naznačil i bývalý basketbalista Dennis Rodman, který je dle vlastních slov v kontaktu se Severní Koreou.

Kde se ve skutečnosti krutovládce skrývá?

Dennis Rodman se s Kim Čong-unem seznámil v severokorejském Pchjongčchangu a basketbalista má dobré vztahy i se sestrou lídra, Kim Jo-čong.

V rozhovoru pro New York Post na začátku května Rodman pochválil Kim Jo-čong a řekl o ní, že se k němu jako k hostu chovala velmi mile.

Ačkoliv je Rodman s Kim Čong-unem kamarád, přes to to nevydržel mlčet a naznačil, že s třetím a nejmladším synem Kima Čong-ila, rozhodně něco není v pořádku!

Rodman naznačil, že Kim Čong-un je na tom skutečně špatně!

"Jediné co mohu prozradit: Pokud vidíte jeho sestru v televizi, jak řídí zemi, tak si buďte jistí, že něco není v pořádku. To je vše, co vám k tomu řeknu," tvrdil nedávno Rodman moderátorovi v pořadu Good Morning Britain.

Pochybnosti o stavu Kim Čong-una vyjádřila i Čínská bojovnice za lidská práva Jennifer Zeng, která naznačila, že mohl při slavnostním otevírání továrny ze začátku května vládce nahradit dvojník!

Jelikož si ale severokorejská média informace o svém vůdci přísně cenzurují, nikdo netuší, jaká je reálná situace.