Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kenneth Cope: Jsem Hopkirk a jsem mrtvý, těší mě

Zdroj:

Soukromá očka Jeff Randall a Marty Hopkirk patřila u nás před 40 lety k oblíbeným televizním hrdinům. Martyho, jenž v prvním díle zemřel a svému parťákovi se zjevoval coby duch, hrál Kenneth Cope (77).

Britský detektivní seriál Randall a Hopkirk proslul natolik, že dokonce vznikla jeho nová varianta. Ta však nezaujala. Každá doba chce zkrátka něco jiného a divák je rok od roku náročnější.

Splněný sen

Kenneth Cope se k duchařské roli dostal náhodou, když si ho při obědě v restauraci všiml producent seriálu. „Asi se mu zamlouval můj vyjukaný vzhled,“ řekl kdysi muž, jenž po kumštu zatoužil už v dětství a své snění dokázal rychle přetavit v realitu.

Brzy hrál v divadle, první šanci ve filmu dostal roku 1956. Následovaly plejády zajímavých postav od komedií po dramata.

Určitě by měl radost ze svého syna, z něhož se stal skvělý baskytarista.“ (Hrál se skupinou Pink Floyd, doprovázel Michaela Jacksona i Madonnu).

Muzikanti jsou také Kennethovi potomci Nick a Mark, dcera Martha si zvolila po vzoru otce i matky herectví. „Chtěla to sama, s manželkou jsme ji k ničemu nenutili, ba spíš naopak,“ uvedl před lety legendární představitel Martyho Hopkirka, jehož v posledních letech sužuje vážná plicní nemoc.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky