Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Život Keanu Reevese se rozhodně nepodobá životu jiných hollywoodských celebrit

Keanu Reeves
Keanu Reeves
Zdroj: Profimedia
Keanu Reeves

Keanu Reeves (56) není jen herec, který se objevil v Matrixu a pomstil svého psa v Johnu Wickovi, a není to jen ten nejhodnější člověk pod sluncem, kterého si zamilovaly dámy všech věkových kategorií. Je mnohem víc a tolik toho o něm nevíte! My vám ale prozradíme tajnosti, kterými se Reeves nechlubí. 

1. Hokejové dítě

Reeves vyrůstal v Torontu v Kanadě a kdo z vás viděl Jak jsem poznal vaši matku, ví, že každý malý Kanaďan je veden k tomu stát se nejlepším hokejistou na světě. Platilo to i pro Reevese, i přes to, že jeho otec je napůl Číňan a napůl Havajec a matka Angličanka, oba se tak nějak vžili do kanadské tradice a syna ve sportu podporovali. A tak se mladý Reeves věnoval zimnímu sportu až do chvíle, než si uvědomil, že se chce živit hraním. Hokej ale stále miluje.

 2. Málem si změnil jméno na Chuck Spadina

Když se v 80. letech odstěhoval do LA, aby se stal hercem, mnoha castingovým agentům přišlo jeho jméno Keanu (což v překladu znamená chladivý vánek nad horami) poněkud exotické a špatně vyslovitelné. Reeves se proto začal agentům představovat jako K.C. Reeves, Chuck Spadina nebo Page Templeton III. Nakonec od nápadu na přejmenování upustil, agentům se tak jako tak představoval pravým jménem. A nikdo by ho jako Chucka Spadinu asi nemiloval.

3. Asi si vzal Winonu Ryder

A nebylo to během flámování v Las Vegas. Oba herci hráli v Draculovi z roku 1992. V jedné scéně měly být jejich postavy oddány. Režisér Francis Ford Coppola na plac přivedl opravdového kněze a během oddávání oba herci řekli své sliby a také jeden druhému ano. Coppola souhlasí, že je možné, že jsou Reever a Ryder opravdu sezdáni, není ale známo, jestli kněz použil jména postav, nebo jejich pravá jména.

4. Ochotně snížil vlastní honorář

O Reevesovi je známo, že je to skromný, hodný a ohleduplný chlap. A taky hodně drahý herec. U několika projektů se proto rozhodl, že sníží požadavky na svůj honorář, aby si produkce mohla dovolit další vynikající a drahé herce. ,,To je vše, co musím udělat?" vzpomíná na jeho otázku jedna z produkčních. ,,Určitě. Ještě něco jiného? Protože já to udělám!" Díky jeho pochopení a vlastní obětavosti si filmové produkce mohly dovolit obsadit takové hvězdy jako Al Pacina, Genea Hackmana nebo Jacka Nicholsona do rolí Reevesových kolegů.

5. Nebezpečná rychlost 2 ho málem připravila o kariéru

Keanu Reeves zazářil v legendárním filmu Nebezpečná rychlost, kde se po boku Sandry Bullock snažil zachránit cestující v autobuse, který exploduje, pokud zpomalí. Po úspěchu filmu na sebe pokračování nedalo dlouho čekat, ale Keanu další honičku odmítl. A to ho, jak sám řekl, poslalo do filmového vězení na 10 let - filmové studio Fox ho odmítalo obsazovat do svých projektů. Jak se nakonec ukázalo, dvojka rychlosti byla přijata hůř než vlažně a Reeves svého odmítnutí přestal litovat.

6. Zfalšovaný podpis ho obsadil do filmu Sleduje tě vrah!

Reeves si filmy pečlivě vybíral, proto ho zaskočilo, když mu volali z produkce filmu Sleduje tě vrah!, že dostal hlavní roli. Reeves si nepamatuje, že by podepisoval smlouvu nebo se vůbec účastnil castingu. Nakonec zjistil, že kamarád zfalšoval jeho podpis, a protože je Keanu srdečný chlap a nechtěl dělat potíže, ve filmu si zahrál. ,,Nemohl jsem dokázat, že jsem to nepodepsal a nechtěl jsem, aby mě žalovali, takže jsem neměl jinou možnost než si v tom filmu zahrát."

7. Je srdcem básník

A vydal sbírku básní. Ve spolupráci s umělkyní Alexandrou Grant, která k jeho básním vytvořila ilustrace, vytvořil knížku Ode to Happiness. Knížky vznikl limitovaný počet kopií, takže ji v žádném knihkupectví nenajdete, ale když pořádně prohrábnete internet a všechny aukční servery, určitě ji objevíte.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky