Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kazma vyrazil na Ukrajinu: Přivezl potraviny a ukázal dění na hranicích

Kamil Bartošek
Kamil Bartošek
Zdroj: Profimedia
Kamil Bartošek

Moderátor, bavič a influencer Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek, je známý hlavně svými videi, kterými baví Česko. Jeho do detailu propracované projekty v sobě zpravidla kromě vtipu ale skrývají také důležitá poselství a Kamil díky nim vstoupil ve známost i jako člověk, kterému nejsou lhostejné osudy druhých. Není proto ani tak velkým překvapením, že i on vyrazil na hranice Slovenska a Ukrajiny, aby nabídl pomocnou ruku.

Ukrajina v současných dnech zažívá nesmírně těžké chvíle. Osudy tamních obyvatel nejsou mnohým lhostejné, a tak se všichni snaží pomáhat, co se jen dá. Kromě těch, kteří se Ukrajině rozhodli pomoc prostřednictvím nejrůznějších sbírek, se našla i spousta lidí, jež vyrazila přímo na hranice. Tam těm, kteří ze své vlasti utíkají před válkou, nabízí potraviny, ubytování anebo třeba odvoz. Jedním z nich je i moderátor a influencer Kazma Kazmitch. Ten na místo dění dorazil se svým týmem a nabízí svou pomoc všem, kteří ji potřebují. Kromě toho také ukázal, jak to vlastně na hranici Slovenska a Ukrajiny vypadá. 

Dovezl zásoby a vaří guláš

Spousta lidí, kteří se snaží utéct z Ukrajiny před válkou, musí čekat na hranicích s okolními státy dlouhé hodiny. Bezpochyby tak ocení nejen základní potraviny a vodu, ale také například horký čaj, polévku anebo deku. Kazma tedy naložil, co se dalo, a začal pomáhat naplno. „Chtěl jsem jet o víkendu na horu, ale s*ru na to,” napsal k videu, na kterém zachytil, co se svými lidmi pro Ukrajinu dělá. Přímo na přeplněných hranicích dokonce vyndal hrnec a uvařil potřebným guláš. „Víkend na horách tě uspokojí na chvíli, tahle pomoc na celý život,” reagoval na slova Kazmy jeden z komentujících. 

Hlavně opatrně!

Fanoušci na sociálních sítích pak Kazmu zalili slovy chvály a uznání. Zároveň mu ale důrazně doporučují, aby se zdržoval v bezpečí a dával na sebe pozor. „Hlavně, proboha, opatrně. Tohle fakt není sranda!” napsala jedna z obdivovatelek baviče, která o něj má pochopitelně strach. „Hlavně opatrně! Klobouk dolů!” přidala se další. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky