Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová promluvila k národu o očkování

Kateřina Zemanová
Kateřina Zemanová
Zdroj: Profimedia
Kateřina Zemanová

Dcera Miloše Zemana, Kateřina Zemanová, zavítala tento týden do Ústřední vojenské nemocnice. Společně s Romanem Prymulou donesla Zemanová do nemocnice ochranné pomůcky pro zdravotníky a zároveň pojala návštěvu jako podporu očkování.

Kateřina Zemanová převzala na konci loňského roku povinnosti týkající se prezidentského nadačního fondu. To obnáší pro prezidentovu dceru různé povinnosti.

Do Ústřední vojenské nemocnice přivezla Zemanová, v zastoupení Nadačního fondu Miloše Zemana, dary v podobě chirurgických roušek, dezinfekce a injekčních stříkaček. 

„Nechtěli jsme přijet s prázdnou a chtěli jsme tímto, byť jen symbolicky, za všechny a za Nadační fond poděkovat zdravotníkům,“ vysvětlila Zemanová.

Během návštěvy Zemanové se v ÚVN nechal naočkovat plukovník Vašina

Na podporu povědomí o bezpečnosti očkování byl během návštěvy Kateřiny Zemanové a Romana Prymuly v ÚVN naočkován osmatřicetiletý plukovník Libor Vašina.

„Je třeba si uvědomit, že virus s námi nehraje fair play. Proto musíme učinit veškerá opatření, jak virus porazit v bitvě, když to řeknu vojenskou terminologií. A očkování má své místo a je nezbytné,“ tvrdí pro Novinky.cz veterán, který v ÚVN pracuje jako neurolog.

Zemanová i Prymula také zasedají v porotě projektu Anděl mezi zdravotníky, který vznikl loni na podporu lékařů, zdravotních sester a dalšího zdravotnického personálu a za účelem vyjádřit jim poděkování.

„Jediná cesta je očkování,“ shodují se Prymula se Zemanovou

„Dnešní návštěvu jsme chtěli spojit s osvětou ohledně očkování, kdy část veřejnosti má bohužel pořád pocit, že očkování je nebezpečná záležitost a že jsou tady jiné cesty. Nechci šířit nějakou propagandu, ale doufám, že postupem času spousta lidí pochopí, že očkování je asi jediná šance na návrat do normálu a nějakou naději v životě,“ řekla výše uvedenému zdroji o své návštěvě ÚVN Kateřina Zemanová.

Roman Prymula doplnil, že aktuální problém s očkováním v ČR je hlavně kvůli nedostatku vakcín.

„Dostatek vakcín je alfa a omega úspěchu. Těch vakcín je žalostně málo. Nám chybí v tuto chvíli skutečně miliony vakcín a to, že tady máme statisíce vakcín, nemůže nikdy vést k tomu, že by se očkovací systém, který bude schopný naočkovat až sto tisíc lidí denně, zapojil zcela,“ doplnil Prymula slova prezidentovy dcery.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky