Zhruba do svých jedenácti let žila mladá herečka stejný život jako její vrstevnice. Měla kamarády i koníčky - věnovala se závodně stepu, ve kterém se dokonce několikrát v životě stala mistryní světa. Poté ale její život zastínil temný mrak. 

Její otec onemocněl vážnou nemocí. Trpěl rakovinou kostí a potýkal se s ní zhruba šest let. V tu dobu se o něj její maminka musela hodně starat a času na Kateřinu a její starší sestru, která krátce poté jako osmnáctiletá odešla z domova, nezbývalo. Půvabná tmavovláska tak musela poměrně rychle dospět.

“Poslední dva roky nebo rok to bylo drsné, protože to byla už ta finální fáze, kdy už to nemůžete nevidět. Vozila jsem ho tehdy na vozíčku do nemocnice na chemoterapii a brala jsem to tak, že tam budeme spolu, koupíme si pití, a potom pojedem zase domů, maminka přijde z práce…” zavzpomínala herečka pro internetovou televizi Stream na nelehké období.

Dvě úmrtí v jediném týdnu

I přes veškerou péči lékařů bohužel její tatínek boj o život nakonec prohrál. Že se to stane, rodina již nějakou dobu věděla, a tak se na to Kateřina M. Fialová, které v tu dobu bylo šestnáct let, mohla dopředu psychicky připravit. Stejně to ovšem neprožívala její maminka, kterou tragédie velmi zasáhla. 

Maminka známé herečky neměla právě lehký život. Její první manželství skončilo příšerně, protože byla provdaná za násilníka. Navíc vyrůstala s chladnou matkou, která si sama nesla traumatické zážitky z dětství. K tomu se přidala také šikana na pracovišti, a tak na sebe psychické problémy nenechaly dlouho čekat.

Týden poté, co její manžel odešel na věčnost, si proto bohužel sáhla na život. Oběšenou ji nalezla právě Kateřina M. Tichá, která tak během týdne ztratila oba dva rodiče. Pro dospívající dívku pochopitelně bylo velmi těžké takovou událost zpracovat.

“Byla jsem nas*aná. Byla jsem nas*aná na ni, že to vzdala. Já jsem měla jet na konzervatoř do školy a byla jsem domluvená, že týden mě nechají doma, abych byla s ní. My jsme během toho týdne vygruntovaly celý dům, povídaly jsme si o tom, já jsem ji ujišťovala, že nemusí zůstat v tom baráčku sama, že může jet se mnou, ale ta slova tam neprostupovala,” vysvětlila s tím, že poměrně rychle ale maminčino rozhodnutí dokázala pochopit a nakonec jí odpustila.

Kdyby nevěděla, že to zvládnu, neudělala by to

“Po těch deseti letech už vím, že pro ni to asi byla nutnost. Kdyby to neudělala, tak ona by utrápila sama sebe a utrápila by i mě. Navíc asi věděla, že jsem silná a zvládnu to, jinak by to neudělala,” myslí si Kateřina M. Tichá dnes. 

“Nový život bez táty už asi mít nechtěla. On byl taková naše rodinná kotva,” uvedla s tím, že jediná rodina, která jí zbyla, je momentálně její starší sestra, která je pro ni v životě velmi důležitá. 

Oběma mladým ženám sice zbyla ještě babička z matčiny strany, s tou ale měly velmi špatné vztahy a ona sama jim ani po ztrátě rodičů neměla v úmyslu nijak pomoci. Dnes spolu proto nejsou vůbec v kontaktu.

Svého života si velmi váží

I přes tyto rány osudu ale dokáže Kateřina M. Fialová zůstávat optimistickou a plnou života. V prožitém trápení se neutápí a tomu, co ji potká, se snaží čelit s nadějí. 

“Mám pocit, že mám v sobě bojovnici. Já se nechci vzdávat. Nechci svůj život nechávat jen tak jakoby v plenéru, protože je to můj život a nikdo mi ho nemůže vzít. Ani s ním nechci nakládat tak, jako bych si ho nevážila,” popsala svou životní filozofii talentovaná umělkyně, která si zahrála například v seriálech Hvězdy nad hlavou nebo Ordinace v růžové zahradě.

Související články