Naše povídání určitě nemůžeme zahájit ničím jiným, než vaší očekávanou svatbou, kterou chystáte už za pár dní. Ptát se vás na to, zda považujete úředně potvrzený svazek za důležité, je asi zbytečné...
Asi jsem stará škola. Vím, že je v dnešní době běžné mít miminko a nevdávat se, i slýchám často názory, že svatba je jen o úředním papíru, který vám vztah nezalepí…. Nezalepí ho určitě, ale pro mě rovnou podlepí a umocní pouto. Je to samozřejmě jen můj osobní pocit, který nikomu nevnucuji, ale na který mám právo a kterým se řídím. Prostě jsem chtěla, aby se miminko narodilo do svazku manželského a já si s partnerem patřila a dali jsme to světu najevo svatebním dnem. Myslím, že nebudu litovat.
Svatba bude 24. dubna v Golfovém resortu Forest Golf v Klánovicích, kde je tak báječná nejen svatební péče, že můžu jenom doporučit.

Přátelé o vás říkají, že jste rebelka tělem i duší a rozhodně ne typ, co by byl doma u plotny... To se asi teď změní, ne?
(smích) Bývávalo, partner mi pečlivě přitáhl vodítko. Od osmnácti žiju sama a vždycky jsem si se svým životem nakládala tak, jak jsem zrovna chtěla, což se samozřejmě změní. Na druhou stranu je mi třicet,v našem rybníčku šoubyznysu jsem šest let – od doby, kdy jsem začala moderovat svojí první hitparádu na Primě, a myslím, že si ráda odpočinu. Minimálně půl roku po porodu se chci věnovat jenom rodině. Našla jsem partnera, vedle kterého mi bulvár, večírky, články, a všechno ostatní přijde nepodstatné. A je to hodně osvobozující. Co bylo dřív důležité, je teď legrační. Nejhezčí okamžiky prožívám na hokejových utkáních, když se Martinovi daří, a když doma sedíme na terase, on si dá Frisco a povídáme si.

Předpokládám, že si o svém nastávajícím, hokejistovi Martinovi Tůmovi myslíte, že je to ten pravý. Čím vás přesvědčil?
Především mě neznal. Tím nechci říct, že by mě musel znát automaticky každý, ale seznamovali jsme se po mé titulce v Playboyi, kdy byla pozornost mužů okolo mě tak nějak větší, a jemu to bylo všechno jedno, včetně toho, že někde moderuju, nebo se objevuju někdy v časopisech… Žil před tím šest let v Americe, zrovna se vrátil, dokonce měl během prvních dvou měsíců legrační přízvuk, takže mi přišel jako mimozemšťan. Zamiloval se do mě jako do holky, která za ním jezdila na hokej v teplákách a nenamalovaná a byl to tak neskutečnej sešup, že jsem po pár týdnech věděla, že tohle je kluk, se kterým budu mít jednou dítě, což se mi nikdy v životě ještě nestalo. Martin Tůma je charakterově nejčistější bytost, kterou jsem za celý život potkala, a je to chlap, kterého se nikdy nepustím.

Mluvíte tak nadšeně a zamilovaně... Nicméně každé druhé manželství v Česku se podle statistik rozvádí. věříte, že se stanete výjimkou?
Tak především se nevdávám proto, abych se rozváděla. Sňatek máme církevní, náš slib bude posvěcený Bohem, a proběhne před lidmi, kterých si vážíme….To pro mě není málo. Ale samozřejmě si uvědomuji, že život je nevyzpytatelný a nikdo nevíme, co nám připraví. Pro mě je můj vztah s Martinem závazek a slib, který má neotřesitelnou váhu.

Věříte na vztah na celý život?
Věřím, jinak bych se nevdávala v kostele.

A co věrnost mužů? Nejsou od přírody lovci, kteří nedokáží být věrní?
Nechte mi moji naivitu, že mám výjimku. A já ji fakt mám.

Teď jedna velmi vtipná... Jak se díváte na názor: sex až po svatbě?
Já jsem přesně důkaz, že sex po svatbě není přežitek a vyplatí se počkat…

Očekáváte narození potomka, kdy se má narodit? Asi jste tomu přizpůsobili i termín svatby...
Přesně tak. Naše miminko přijde na svět během srpna a naše přání bylo, aby se narodilo do kompletní rodiny.

Nechali jste si zjistit pohlaví miminka? A jméno už máte vybrané?
Pohlaví víme, jména jsou vybraná, ale po dohodě s manželem jsme se rozhodli výsledek neříkat. Vzhledem k tomu, že máme do jisté míry veřejnější život než běžní lidé, a každé tajemství se provalí rychleji, jsme se rozhodli nechat si to pro sebe. Víme to jenom my, dokonce zatím ani rodina ne, a je pravda, že babičky už jsou hodně nervózní.

Připravujete se nějak speciálně na porod? A máte z něj jako prvorodička obavu?
Já mám obrovské štěstí, že celé moje těhotenství je bezproblémové, netrápí mě vůbec nic, dopřávám si dlouhé procházky, cvičení, užívám si to. Jsem ve skvělé péči pana doktora Mrázka v Gyn-centru, ke kterému chodím a který bude i mým porodníkem a plně mu důvěřuju. Myslím, že výběr doktora, ke kterému má maminka hezký vztah, je kvalitním základem, aby vás nevláčely pochybnosti a strach, který vnímá každá prvorodička. Jestli bude partner u porodu, nechávám na něm, ale je dost dobře možné, že bude v tu dobu hrát nějaký zápas v rámci přípravy na sezonu.

Převezmete příjmení manžela, nebo budete mít obě příjmení?
Nechám si svoje vlastní příjmení, a děti budou samozřejmě Tůma-Tůmová.

Svatba určitě vyžaduje spoustu příprav. Zařizujete si vše sami, nebo pomáhala svatební agentura?
Připravovat svatbu během pátého a šestého měsíce těhotenství opravdu není nejjednodušší, ale svým způsobem jsem si to i užívala, protože jsem byla obklopená skvělými profíky. Neskutečně mi pomohl a pomáhá salon San Verita, který vlastní Veronika Vandasová, úžasná holka, která pracuje i jako vizážistka českých celebrit a já s ní dlouhodobě spolupracuji. Líčila mě na Eurosong i na Souboj Hitů na České televizi. Její svatební salon je novinkou, které se věnuje krátce, a s neskutečnou pečlivostí. Jsou na trhu nováčky, a to je na tom nejlepší, protože přistupují ke každé klientce jako k princezně. Výběr mají obrovský. Zkrátka péče jak má být. O celý náš den se bude jako koordinátor starat jedna z mých nejbližších kamarádek - Kateřina Bílá, která byla dlouhou dobu spojená s ČT,vedla výpravu Eurosongu v Bělehradu. Teď má manažerský post, je profesionálka a naše svatba pro ní bude hračka, stihne být i jednou z družiček.

Budete mít klasické krásné dlouhé bílé šaty?
Jasně. S ohledem na bříško to byl úkol pro San Verita. Objednali mi šaty z Barcelony, a šili i oblek na partnera, což v případě hokejisty a jeho proporcí není vůbec jednoduchá věc. Partner šaty samozřejmě neviděl, bude to pro něj překvapení a definitivní detaily na nich doladí stylista, se kterým delší dobu pracuji, Honza Pokorný.

Už jste, tuším, zmínila, že se vaše svatba neobejde bez církevního obřadu...
Neobejde. Přijde mi to osobnější než sňatek úřední. Chodíme s partnerem na církevní přípravu k panu faráři Rafalovi Sulwestrzakovi, se kterým si povídáme a připravujeme se na sňatek.

Jdete k oltáři poprvé, nemáte trému? Nebude to třeba jako ve filmu Nevěsta na útěku...
Já bych s tím bříškem ani utíkat nestihla a partner se zotavuje z ošklivého zranění, které měl koncem sezony. Svatební den bude prvním, kdy odloží berle, takže na útěk to taky nevypadá.

Jaký typ mužů se vám vlastně líbí?
Můj manžel Martin Tůma. Muž 007.

Představte si, že byste dostala šanci prožít 24 hodin v mužském těle, šla byste do toho?
Kdoví. Někdy je lepší nechat mužský svět v utajení. Takže bych odmítla. A například o to, jak to chodí v hokejové kabině, bych opravdu nestála.

Myslíte si o sobě, že jste dost tolerantní? Jste třeba žárlivá?
Jsem hodně tolerantní. Naučily mě to zkušenosti a taky to, že jsem byla vždycky zvyklá držet si opratě v životě sama. Teprve s tímto partnerem je to jinak, a dávám mu právo vytyčit mantinely. Myslím, že když si chcete někoho připoutat, nejlepší je dát mu naprostou volnost, protože pak nemá důvod odcházet. Martin ji ode mě má a proto je, pokud je to jen trochu možné, pouze se mnou. Život s hokejistou vás naučí i co se týká žárlivosti, protože jde o typy chlapů, za kterými se otočí skoro každá holka. Nežárlím, nepátrám, důvěřuji. Zatím nemám důvod, aby to bylo jinak.

Prozraďte našim čtenářkám, kde v současnosti moderujete a jaké jsou vaše další aktivity?
Byla jsem dlouhou dobu v kontaktu s TV Barrandov, kde jsem přes půl roku moderovala jejich živý každodenní pořad Šedesátka. Ten skončil začátkem roku, přesně v době, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná. Tím se samozřejmě věci změnily a upravily. A priority jsou dané. Na televizi si počkám nějakou dobu po porodu. Zatím bez problémů moderuji společenské akce, golfy a záležitosti pro maminky. Chci nafotit kalendář a v současnosti úzce spolupracuji s firmou Baby Choice, která má všechny ty nejúžasnější věci pro miminko.

Má se za to, že jste zatím nevyužila služeb plastických chirurgů. Jaký je váš názor na tenhle druh zkrášlování? Ostatně myslím, že mateřství určitě výrazně zvýrazní vaše ženské tvary přirozenou cestou…
Neuznávám plastickou chirurgii, pokud pro ni není závažný důvod. A za závažný důvod nepovažuji změnu tvarů po porodu. Takže silikony fakt ne… Od toho je tady jiná armáda holek.

V minulosti jste nafotila pěkné erotické fotky pro Maxim a Playboy. Jaké to vůbec je pózovat nahá? Styděla jste se?
Maxim byl úplně oblečený a Playboy podle soudů ostatních citlivě nafocený a docela vkusný. Odměnou mi byly dobré prodeje s mojí obálkou, které jsou snad určitým důkazem, že jsem to neudělala úplně špatně. Na titul těchto magazínů se dostane pouze dvanáct holek do roka. Jsem ráda, že jsem měla šanci být mezi nimi.

Máte nějakou svou hranici nahoty při takovém fotografování?
Rozhodně. Playboy byl maximum. Moje nahota teď patří panu Tůmovi a ten se dělit nechce.

Co kdybyste dostala šanci hrát ve filmu, kde by byla odvážná „postelová“ scéna? Šla byste do toho?
Mám teď rozměry velryby, takže odpověď na tuhle otázku je zbytečná.

Zkusme otázku z trochu jiného soudku... Za chvíli budou volby, sledujete politiku, víte komu dáte hlas?
Určitě pravici,jsem tak vychovaná a souhlasím v základu s jejich názory.

Co říkáte tomu, jak pan Topolánek musel kvůli nešťastným výrokům na adresu premiéra Fischera odstoupit ze všech funkcí?
Pro mě jako pro budoucí maminku je pan Topolánek a jeho výroky to poslední, co řeším. Samozřejmě kauzu znám, ale vyjadřovat se k ní a hodnotit ji nechci.

Jak se díváte na emancipaci? A jak vnímáte feministky? Myslíte si, že mají u nás ženy stejné šance jako muži?
Myslím, že patřím mezi emancipované ženy, na všechno v životě jsem si musela přijít sama a taky se naprosto sama stabilizovat, ať už jde o koupi bytu, auta nebo vnitřní pocity. Dalo mi to jistotu, že nemusím být na komkoliv závislá, včetně manžela, a tím spíš jsem možná měla štěstí na tak úžasného muže. Ale že bych měla potřebu chlapa žalovat, když mi řekne, že mi to sluší,to zase nemusím (smích).

Jako blondýnka jste nepochybně občas terčem vtípků o blondýnách, jak je snášíte?
Ale dobře. Já vtipy jako správná blondýna okamžitě zapomínám, takže se mě ani tolik dotknout nemůžou.

Kdybyste dostala do ruky kouzelný proutek a jedním mávnutím mohla cokoliv změnit, ale jen jednu věc, co by to bylo?
Bude to znít zvláštně, ale neměnila bych nic… Pokud se samozřejmě o tom bavíme v souvislosti s mojí osobou a mým životem. Všechno co mám, je odrazem toho, co jsem chtěla. A upřímně, nikdy jsem nebyla šťastnější.

Vzkázala byste něco na závěr našim čtenářkám?
Vzkázala bych jim „carpe diem“, ať si užívají každého dne a soustředí se jenom na podstatné věci. A pokud je zlobí chlap, ať ho okamžitě vymění!

Kafe.cz zjistilo

Kateřina Kristelová

Narodila se 21. listopadu 1979 v Táboře. Po narození se s rodinou přestěhovali do Prahy. Od dětství působila v Dismanově dětském rozhlasovém sboru. Po základní škole vystudovala gymnázium. Už během studia na gymnáziu Kateřina začala natáčet reportáže pro regiony. Začala chodit na nejrůznější castingy. Po gymnáziu se přihlásila na studium andragogiky na Univerzitě Jana Amose Komenského. Začala spolupracovat s Českou televizí, dostala možnost moderovat s Jiřím Kornem Eurosong. V Eurosongu doprovázela národní vítěze skupinu Kabát do Finska, kde se konalo evropské finále. Kateřina provázela diváky u televizních obrazovek také pořadem Souboj hitů. Působila na hudebním kanále Óčko, či na internetové TV Stream a spolupracovala s TV Barrandov. Moderuje firemní a sportovní akce, např.golfové turnaje osobností. V roce 2008 vyhrála soutěž Gillette Venus nejkrásnější nohy.