Máte úžasnou štíhlou postavu, jak si ji udržujete? Cvičíte? Jaké sporty děláte?

Cvičím hodně pečlivě, protože postavu si udržovat musím a rozhodně to nemám zadarmo (usmívá se). Cvičit chodím do Holmes Place na Černý most, dopřávám si jednou týdně osobního trenéra, což je velký rozdíl, než když člověk cvičí sám. Ze sportů miluju hokej, ale pouze jako divák. Aktivně lyžuju, chodím často plavat a sportům se celkově nevyhýbám. Každopádně se můžu svěřit, že na co jsem vysloveně netalentovaná jsou míčové hry - vybíjená, košíková - to jsou sporty, při kterých bych žádnému družstvu nepřála, abych byla jeho členem.

Jaký je váš názor na plastickou chirurgii? Myslíte si, že ji někdy v budoucnu využijete?

Myslím, že se o mně ví, jakou odpůrkyní plastických operací jsem, pokud to není nezbytně nutné a neřeší se tím nějaká zdravotní komplikace. Nelíbí se mi, že se holkám vnucuje fakt, že mít silikony je normální a běžnou věcí. Nemyslím si to. Navíc jsem důkazem, že s přírodními ňadry lze nafotit titulní stranu prestižního měsíčníku, a vyprodat náklad!

Co říkáte v této souvislosti tragické zprávě o 31leté ženě, která si nechala na renomované pražské klinice zvětšit prsa a už se neprobrala z narkózy?

Je to samozřejmě strašné. Aspoň se spousta mladých slečen zdravě zalekne, a čekárny na těchto klinikách se trochu vyprázdní.

Zvítězila jste v neoficiální anketě o nejkrásnější nohy, věnujete se nějak speciálně své chloubě?

Věnuji se jim asi tak, jako všem částem těla. Používám krémy, chodím sem tam na vacupress, což je účinná metoda proti celulitidě, cvičím. Za vítězství v anketě jsem ráda, ale nijak na něm nestavím. Rozhodně si kvůli tomu nohy nepojistím (úsměv).

Nosíte ráda vysoké podpatky, které jsou sice elegantní, ale nohám moc nesvědčí?

Na denní nošení rozhodně preferuji kecky, miluju sportovní boty od Pumy. Mám je ve všech barvách a na těch vysloveně ulítávám. Podpatky nosím na večerní akce a na moderování, nádherně prodlouží nohy.

Snažíte se žít a stravovat zdravě? Jíte maso?

Určitě se snažím jíst zdravě. Mám ráda bio produkty, masu se ale rozhodně nevyhýbám. V současnosti zkouším metodu přesného jídelníčku svého trenéra Lukáše Kverky, který se zhrozil, když jsem mu vypsala, co během týdne jím. Nešokovala ho kvalita potravin, tu chválil, ale přišlo mu šílené, že jím pouze dvě jídla denně… Doporučil mi se soustředit na pět malých porcí během dne, což teď dělám a cítím se rozhodně lépe.

Líčíte se ráda? Jakému líčení dáváte přednost?

Pokud nemám důležitou schůzku, moderování, focení, tak se nelíčím. Líčení si užiju dost z rukou profesionálů. Co mi ale v kabelce nikdy nesmí chybět, je lesk na rty, těch mám v každé kapse spoustu.

Jak často chodíte ke kadeřníkovi?

O vlásky se mi starají v Táboře, ve městě, kde jsem se narodila. Oslovil mě jeden místní salon, jehož jsem tváří, kde mi vlásky prodlužují a skvěle se o mě starají. Ty pravé odborníky jsem našla až na Jihu Čech. Jednou za čas si naplánuji celý den, kdy se mi tam věnují, kosmetikou počínaje, přes zábaly na nohy atd. a zakončíme to úpravou vlasů.

Jaké nosíte ráda šperky? Máte ráda bižuterii?

Šperky mám moc ráda. Jsem tváří firmy Storm, která má úžasnou a luxusní bižuterii.

Vaše světlé vlasy jsou blond od přírody? Pokud ne, nosila jste někdy i tu svou barvu a proč jste se rozhodla stát se blondýnou?

K tomu, abych byla blondýnka, si trochu dopomáhám. Moje barva je světle hnědá. Blondýnou jsem už řadu let a cítím se v této barvě nejpohodlněji. I když je pravdou, že se musím hodně starat o regeneraci vlásků.

Nedotýkají se vás fórky o blondýnách?

Vůbec ne. Jen - málokterý mě přijde vtipný, a to mám jinak vtipy ráda.

Uznáváte emancipaci mužů a žen? Chováte se v životě podle toho?

Zastávám názor, že žena by se o sebe měla umět postarat sama. Já se považuji za naprosto soběstačnou, mám svoje peníze, které si sama investuji a starám se o ně sama. Na peníze svých partnerů jsem se nikdy nespoléhala, takže emancipovaným ženám fandím. Jednoznačně.

Myslíte si, že muži a ženy jsou každý z úplně jiné planety a že je vždycky pro partnery obtížné jít společně životem?

Láska je věcí rozhodnutí. Musí se k ní rozhodnout oba, a i když jim během let emoční hladina bude napovídat, že s někým by mohlo být lépe, je strašně důležité umět se zastavit a zamyslet se nad tím, co by člověk ztratil. Nicméně určitě souhlasím, že jsme každý druh z jiné planety.

Věříte na vztah na celý život? A lásku na první pohled, zažila jste ji?

Na vztah na celý život věřím, pokud člověk najde toho pravého. Láska na první pohled je mýtus, lidé se musejí více poznat.

Teď prožíváte velkou lásku s hokejistou Martinem Tůmou, jak jste se seznámili? Věděla jste, že je to hokejista?

Kateřina Kristelová
Narodila se 21. listopadu 1979 v Táboře. Po narození se s rodinou přestěhovali do Prahy. Od dětství působila v Dismanově dětském rozhlasovém sboru. Už jako malá Katka na otázku, čím chceš jednou být, odpovídala, že moderátorkou. Po základní škole vystudovala gymnázium. Už během studia na gymnáziu Kateřina začala natáčet reportáže pro regiony. Díky této zkušenosti, jak sama Katka uvádí, si vyzkoušela, co je to vstávat v pět hodin ráno a jet přes půl republiky pro jeden krátký rozhovor. Také začala chodit na nejrůznější castingy. Po gymnáziu se přihlásila na studium andragogiky na Univerzitě Jana Amose Komenského. Hvězda Kateřiny Kristelové začala strmě stoupat poté, co ji objevil Vladimír Forst a dal ji šanci v Hitu a posléze v T-music. Poté začala úzce spolupracovat s Českou televizí. Dostala možnost moderovat s Jiřím Kornem Eurosong. V Eurosongu doprovázela národní vítěze skupinu Kabát do Finska, kde se konalo evropské finále. Kateřina provázela diváky u televizních obrazovek také pořadem Souboj hitů. Od pánského časopisu Playboy dostala nabídku nafotit decentní fotky. Focení probíhalo na venezuelském ostrově Isla Margarita. Ještě před Playboyem nafotila erotické fotky pro časopis Maxim. Do dneška Kateřinu můžete vidět na hudebním kanále Óčko či na internetové TV Stream.

To, že je hokejista, pro mě určitě nebylo rozhodující, nevybírám si chlapy kvůli profesi, s Martinem nás seznámil společný kamarád Tomáš. Věděl, že jsme pro sebe stvoření a strefil se.

Váš předchozí partner byl tuším také sportovec, hokejista, máte slabost pro tuhle sportovní profesi?

To oni mají slabost pro mě (smích).

Jak se cítíte na prahu třicítky? To je přece nádherný věk, co říkáte! Myslíte si, že listopadové oslavy budou velkolepé?

Těžko říct, myslím, že přátelé mě donutí:-). Nicméně velkolepou oslavu nechystám… Ale do listopadu je ještě daleko.

Přemýšlíte někdy o tom, že se vdáte? Nebo jste ta moderní žena, pro kterou není úřední papír pro vztah důležitý?

Jsem zasnoubená a svatba je rozhodně v plánu.

Prozraďte nám, co v současnosti všechno děláte, kde moderujete, kde vás mohou naše čtenářky vidět a slyšet?

V současné době moderuji na televizi Óčko pořad Space night inn, týdeník, který je vždy ve čtvrtek a v soboru večer od deseti. Chystám pilotní díl pořadu, který bude velkým překvapením. Připravuji nafocení kalendáře, jsem šťastná, že náš předchozí projekt, Venezuela 2009, měl velký úspěch. Jinak moderuji nejrůznější akce, golfové turnaje, plesy… Také se hodně se starám o svoje webové stránky www.katerina-kristelova.cz, které mi dělají radost, protože se rozrůstá návštěvnost.

Je nějaká věc, bez které byste si nedovedla představit život?

Bez lásky.

Co byste popřála našim čtenářkám?

Hodně energie a pozitivního přístupu k životu. A všem vřele doporučuji knihu Secret, neboli Tajemstvi od Rhondy Byrnes. Kniha, která vám zkvalitní život, pokud jí to dovolíte (úsměv).