Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kate Winslet: Proměna z buclaté Rose z Titaniku v sebevědomou femme fatale

Jak šel čas s Kate Winslet
Jak šel čas s Kate Winslet
Zdroj: Profimedia.cz
Jak šel čas s Kate Winslet

Kate Winslet (43) ztvárnila spoustu nezapomenutelných rolí. I když za Titanic Oscara nezískala, vypadá to, že právě tehdy se stala legendou.

Kate Winslet neměla v záloze jinou kariéru. "Komediantství" ji přitahovalo od dětství, a tak už v jedenácti letech začala studovat drama, aby nakonec zakotvila na pomezí komedie a thrilleru. Za svoje výkony sklízí od začátku četná ocenění. Už dětský sci-fi seriál Dark Season, jí přinesl kapku kýžené slávy. Vše korunovala v roce 1997 ve velkofilmu Jamese Camerona Titanic, který jí vynesl na samý vrchol. Oscara sice nezískala, ale dostala se do povědomí, krátce po dvacátých narozeninách se stala hereckou legendou a múzou mnoha mužů.

Právě její styl a rozpuk z provoplánové zrzky s plnými rty v blonďatou maminu, co netrpí na přezdobené modely, ale pravidelně sází na hru se siluetou, je na Kate to nejzajímavější.

A muži mohou snít

Kate v Titanicu zazářila, jejímu půvabu na filmovém plátně neodolal ani mladíček Leonardo DiCaprio. Jen co padly všechny premiéry a hlavní protagonisté měli zase volnou ruku, přeběhla herečka ke své oblíbené blond. Ale byla to marná snaha. Role Rose DeWitt Bukater pro ni byla tak moc přelomová, že se rusovlasé vizáže nezbavila ani po více než dvaceti letech a stále se najdou tací, kteří žasnou, když zjistí, že je Kate vlastně blondýna.

Nuda?

Její šatník nepřekypuje módními výstřelky a už roky opisuje stále to samé. "Jsem holka krev a mlíko a jsem na to hrdá!" Pouzdrovky na tisíc způsobů, hluboké výstřihy, zajímavé materiály, průstřihy a výrazné barvy.

Na začátku své kariéry se po červeném koberci procházela v modelech, které jsou zpětně spíš k smíchu a v její šatní skříni bychom je dnes hledali bez úspěchu. Dlouhé šaty z růžového taftu nápadně připomínající čerstvou maturantku, šaty na tenká ramínka z výrazné krajky nebo sytě zelená róba, která moc tlačila na pilu a měla podporovat rezavé vlasy, jsou výběrem toho nejhoršího, co na sebe dobrovolně oblékla. Trvalo poměrně dlouho, než našla svůj styl a správného stylistu, který dokázal její křivky zkrotit. 

Třikrát a dost?

O co víc je věrná svému nezaměnitelnému stylu, o to víc nestálé jsou její vztahy. Bilance tří dětí během tří manželství je v Hollywoodu možná běžná, ale snad našla s Nedem RocknRollem konečně štěstí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky