Mohlo by se jednat o historii, která se opakuje, neboť znalci britské monarchie upozornili, že i otec následníka trůnu, král Karel III., žárlil na svou první manželku lady Dianu. Katherine Bowles, sestřenice zesnulé královny Alžběty II., se před několika lety nechala slyšet, že král Karel III., tehdy ještě jako princ Charles, záviděl své zesnulé první ženě lady Dianě, že se pozornost upírá přímo na ni. Podle historických dokumentů budoucí panovník Velké Británie nemohl vystát, že je jeho choť středem pozornosti.

"Diana se proměnila ve velmi elegantní blondýnku. Navštívili Wales a to byl první okamžik, kdy si princ Charles řekl, že se lidé přišli podívat jeho ženu, ale nepřišli kvůli němu,” uvedla Katherine Bowles. Roky plynuly, Charlesovi a Dianě se narodily děti, a jak vyrůstaly, budoucí král se cítil zastíněn krásou a charismatem své ženy.

Žárlivost se v královské rodině dědí

Autorka neautorizovaného životopisu prince Charlese pak poznamenala, že budoucí panovník začal později žárlit také na rodinu své snachy Kate, protože se cítil odcizený svým vnoučatům, a proto se například rozhodl trávit Vánoce raději s rodinou Middletonových než s královskou rodinou.

Anglický tisk nyní naznačil, že Kate Middleton změnila svou image a nyní nosí velmi jednoduché obleky a halenky, na což není zvyklá ani ona, ani její fanoušci, pro které byla roky naopak módní ikonou. Podle bulvárních novinářů má být důvodem fakt, že princ William žárlí na její popularitu.

Fanoušci slavného páru si také všimli, že když se spolu dvojice objeví na veřejnosti, působí princ někdy přehnaně ochranitelsky, ba dokonce možná až majetnicky. Kdykoli Kate mluví s médii nebo fanoušky, pokládá jí například ochranitelsky ruku kolem ramen nebo jí jiným dotekem neustále připomíná svou přítomnost. Přestože to možná myslí spíše jako projev náklonnosti, vzhledem ke kontextu si veřejnost začíná klást otázky, zda William nenásleduje příklad svého otce. 

Zdroje: The Sun, The Mirror, Daily Mail

Související články