Vánoční pohodu v paláci narušuje z povzdálí opět jen Harry a Meghan. Ti podle všeho chtějí Vánoce trávit se svými příbuznými v Anglii. Vypadá to ovšem tak, že palác pro Harryho a Meghan zůstane i o Vánocích zavřený.

Kate jako hvězda Vánoc

Jako každý rok bude britská monarchie trávit vánoční svátky ve svém sídle v Sandringhamu v hrabství Norfolk. Rodinných oslav by se rádi zúčastnili i vévoda a vévodkyně ze Sussexu. V minulých letech toto pozvání ovšem opakovaně odmítali. Podle deníku Daily Mail lobuje za jejich nepřítomnost především Kate a William. Dle královských zdrojů britských médií je situace vyhrocená až tak, že pokud by přijel Harry a Meghan, William a Kate by svou účast zrušili.

Všemi milovaná Kate si mimo jiné užije velké pozornosti během bohoslužby ve Westminsterském opatství. Na prestižní akci vystoupí hudebníci jako Beverley Knight, Adam Lambert, Jacob Collier, Freya Ridings a James Bay.

Přítomni budou i členové královské rodiny. Minulý rok se ke Kate připojil princ William a jejich dvě nejstarší děti, princ George a princezna Charlotte, spolu s králem Charlesem, královnou Camillou, princeznami Beatrice a Eugenií.

Restart vztahů

Celé to působí tak, jakoby se vévoda a vévodkyně ze Sussexu chtěli vrátit jen tak zpět do královské rodiny a na vše špatné zapomenout. To ovšem nejde tak jednoduše poté, co Harry a Meghan ochotně rozdávali velmi otevřené rozhovory o soukromí královské rodiny. O pořádný rozruch se postarali v interview s Oprah, Harryho knihou Náhradník a dokumentem pro Netflix. Všechny jejich projekty, jako byl například podcast pro platformu Spotify, skončily postupem času velkým fiaskem.

Devětatřicetiletý Harry a dvaačtyřicetiletá Meghan nyní nemají ve Spojeném království žádné oficiální místo k pobytu poté, co jim král doručil oznámení o vystěhování z jejich bývalé královské rezidence Frogmore Cottage. Navíc pokud by přiletěli do Británie museli by vynaložit další výdaje na svou bezpečnost.

Pomyslný krok k usmíření udělal Harry už v listopadu. Zavolal svému otci k narozeninám. Bylo to údajně poprvé, co spolu Harry a Charles mluvili po více než šesti měsících. Krom telefonátu údajně obdržel král i video svých vnoučat čtyřletého prince Archieho a dvouleté princezny Lilibet, v němž panovníkovi zpívají "Happy Birthday".

Související články