Vévoda, vévodkyně, princ, princezna… Tituly v britské královské rodině mohou být pro mnohé matoucí. A ještě větší zmatek může nastat v případě úmrtí současné hlavy britské monarchie, královna Alžběty II. Po její smrti se totiž podle webu Bristol Post vévodkyně Kate dost možná stane princeznou. Stejně tak její manžel, princ William, nebude nadále vévodou z Cambridge, nýbrž princem z Walesu.

Dlouholetá tradice

Titul „princ z Walesu“ se již tradičně uděluje přímým následníkům trůnu. Princ Charles je dokonce již jednadvacátým držitelem tohoto titulu. Až se tedy stane králem, titul bude pravděpodobně předán jeho synu Williamovi. V tu chvíli bude podle všeho nabídnut i Kate Middleton, která je v současné době vévodkyní z Cambridge.

Stejně to proběhlo v případě princezny Diany, která se stala princeznou po sňatku s princem Charlesem. Nabídku titulu dostala i jeho pozdější manželka Camilla. Ta jej však odmítla kvůli respektu k Dianě a pravděpodobně i ze strachu z reakce veřejnosti.

A co bude dál?

V případě pohledu do mnohem vzdálenější budoucnosti i Kate bude jednou královnou, až její manžel usedne na královský trůn. A sama se na to podle webu Yahoo!Live již náležitě připravuje. Dokonce se prý i učí, jak správně maskovat své emoce. „I proto se do britské královské rodiny tolik hodí. Chce se podobat královně, dokonce už i mluví jako královna,“ nechal se slyšet člověk z jejího okolí.

Zároveň jí velmi záleží na její pověsti. Ví, že z paláce často unikají interní informace na veřejnost, a proto je velmi ostražitá. „V paláci slyšíte mnoho historek o tom, jak se kdekdo z královské rodiny chová ke svým podřízeným hrozně, o Kate ale nikdy nic takového slyšet nebylo,“ nechal se slyšet nejmenovaný zdroj pro Bristol Post s tím, že Kate má hroší kůži, díky čemuž se pro život v královské rodině perfektně hodí.