Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutné dětství Kate Middleton: Ve škole čelila nechutné šikaně

Kate Middleton
Kate Middleton
Zdroj: Profimedia
Kate Middleton

Dnes je jednou z nejvýznamnějších žen planety, v dětství patřila mezi outsidery. Kate Middleton si podle spisovatelky Katie Nicholl ve školních letech prošla hotovým peklem. Šikana, které ze strany spolužaček musela čelit, zašla dokonce tak daleko, že Kate musela změnit školu.

Je krásná, úspěšná, pracovitá a mnohými obdivovaná. Kate Middleton, manželka prince Williama, je velkou inspirací pro mnohé. Za svým úsměvem, který vždy září na všechny strany, ale skrývá i tajemství a bolesti z dětství. Jak uvedla spisovatelka Katie Nicholl, školní léta budoucí vévodkyně rozhodně nebyla procházkou růžovou zahradou, natož pohádkou. Kate prý byla úplně zoufalá, když navštěvovala internátní školu Downe House. Spolužačky ji měly krutým způsobem šikanovat. Informoval o tom web Mirror

Kolektiv k pohledání

Kate Middleton na školu Downe House nastoupila ve svých třinácti letech. Drtivá většina ostatních dívek však školu navštěvovala již od svých jedenácti let, a tak byla malá Kate víceméně nováčkem v zaběhlém kolektivu. O to těžší pro ni bylo se zařadit. Povaha dívek tomu pak také zrovna nenahrávala. „Všechny chtěly být nejlepší, nejhubenější, nejkrásnější. Myslím, že Kate trpěla od samého začátku,“ nechala se slyšet Kateina bývalá spolužačka Emma Sayle. 

Hlavním důvodem, pro který si spolužačky Kate dobíraly, prý byla její výška. Kate totiž byla již ve svých třinácti letech o hlavu vyšší než většina jejích vrstevnic. Byla také velmi štíhlá, což rovněž mohlo vzbuzovat závist ostatních dívek. „Kvůli tomu, jak vypadala, vyčnívala z davu. Ne ale v tom dobrém slova smyslu,“ uvedla spisovatelka. 

Škola se jí nezastala

„Ta škola byla velmi uzavřeným místem a vyvíjela na studentky velký nátlak. Všechny dívky měly velké cíle, spousta z nich trpěla poruchou příjmu potravy,“ řekla ještě bývalá studentka Emma Sayle. 

Podle ředitelky školy to ale celé bylo docela jinak. „Nemám žádné zprávy o tom, že by zde probíhalo nějaké závažné šikanování. Určitě se to nestalo. Je dost možné, že si ji nějakým způsobem dobíraly, ale to je u dospívajících dětí normální,“ řekla. Kate se tam ovšem rozhodně necítila šťastná, po několika měsících totiž přestoupila na jinou školu. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky