Zatímco například princ Harry a Meghan Markle se do sebe zamilovali prakticky okamžitě, u prince Williama a Kate Middleton o lásku na první pohled vůbec nešlo. Kate a William se seznámili během studií na univerzitě St Andrews, kde oba bydleli na jedné koleji. Když se ale poprvé setkali, ani jednoho z nich by nenapadlo, jaké společné budoucnosti se jednou dočkají.

Trapné setkání

O tom, co se dělo, když se William a Kate poprvé setkali, se princezna rozpovídala už před lety, když ji William požádal o ruku. Během rozhovoru, který byl věnovány právě jejich zásnubám, Kate podle webu Mirror vzpomínala, nakolik trapné jejich seznámení bylo.

„Vlastně jsem okamžitě celá zrudla, když jsem tě potkala, a hrozně jsem se styděla,” smála se tehdy Kate a držela přitom Williama za ruku. Ten si přitom první setkání s Kate vůbec nevybavoval. „Trvalo nám nějakou dobu, než jsme si k sobě našli cestu, ale nakonec se z nás stali velmi blízcí přátelé,” dodala ještě princezna z Walesu.

Pauza ve vztahu

Po čase se z Williama a Kate stali pochopitelně víc než jen přátelé a začali spolu randit. Na růžích ale tak docela ustláno neměli. Dokonce se v roce 2007 na chvíli rozešli. I o tom kdysi promluvili. „Na určitou dobu jsme šli od sebe. Byli jsme oba velmi mladí. Byli jsme na univerzitě a oba jsme se tak nějak pořád hledali. Bylo to zkrátka o tom najít si svou vlastní cestu a dospět. Ale trvalo to jen chvíli. Nakonec se ukázalo, že nám pauza velmi prospěla,” vzpomínal princ William. Kate se následně přiznala, že byl pro ni rozchod velmi náročný, ale, stejně jako její manžel, souhlasila, že odloučení bylo nakonec velmi dobrým nápadem.

Související články