Stejně jako většina dalších rodičů, i princ William a Kate Middleton si dávají velmi záležet na výchově svých dětí. Narozdíl od jiných matek a otců ale kvůli výkonu svých královských povinností nemohou vždy trávit se svými dětmi tolik času, kolik by si přáli. Na řadu pak přichází jejich chůva Maria Borrallo, kterou manželé po dlouhém výběru označili z mnoha dalších uchazeček jako nejvíce způsobilou.

Přísné požadavky

Je více než jasné, že požadavky členů britské královské rodiny na osoby, které se starají o jejich ratolesti, jsou mnohem obsáhlejší než u běžných „smrtelníků”. Chůvy si musí umět poradit v každé situaci, vždy musí jednat s rozvahou, být milé, avšak zároveň dostatečně přísné, a musí se dětem věnovat každou minutu. Zároveň jsou povinny udržet jakékoliv rodinné tajemství.

Je známo, že si britská královská rodina vybírá chůvy, které vystudovaly prestižní školu Norland College. Právě ta se specializuje na trénink chův a vychovatelek tak, aby vyhovovaly vysokým nárokům nejen monarchie, ale také například dalších celebrit a veřejně známých osobností. Cena za prestižní vzdělání tomu ale odpovídá. Za diplom z Norland College totiž studenti zaplatí zhruba 500 tisíc korun. Jde ovšem o investici, která se jim velmi brzy vrátí.

Obrovský plat

Po absolvování školy Norland College, tedy ve chvíli, kdy chůvy ještě nemají žádné zkušenosti, se jejich měsíční platy pohybují kolem částky 100 tisíc korun. K tomu všemu ale většinou mají také zázemí přímo v domě rodin, u kterých pracují, jezdí s nimi na luxusní dovolené a leckdy dostávají od svých zaměstnavatelů podle webu Mirror i „malé” dárečky v podobě luxusních kabelek nebo šperků.

Chůvy, které mají už několikaleté pracovní zkušenosti, mohou dosáhnout měsíčního platu i ve výši neuvěřitelných 300 tisíc korun. A vzhledem k tomu, že Maria Borrallo pro prince Williama a Kate Middleton pracuje už více jak 8 let, je jasné, že její plat bude skutečně štědrý.

Související články